Otobüste eğlence devri

Ekim sonuna kadar yaklaşık 35.000 otogar yolcusu “Travego Yollarda” oyunu ile birlikte ürünü anlatan animasyonu cep telefonlarına başarıyla indirdi. Mercedes Bluetooth projesi 11.02.2009 – 31.12.2009 tarihleri arasında Esenler Otogarı’nda gerçekleştiriliyor. Bu projenin amacı yolcuların Mercedes-Benz markasına sıcaklık duymalarını, seyahatlerinde Mercedes-Benz markasını tercih etmelerini ve yeni çıkan otobüs modeli olarak Travego’yu daha yakından tanımalarını sağlamakla beraber, cep telefonu kullanımına araç içinde de dolaylı olarak imkan vermek, yolculara sunulan konfor ve güvenliğin yanısıra ürün bağlantılı eğlenceli bir yolculuk sunmaktı. Bu amaçla Mobilera tarafından “Travego Yollarda” adında bir mobil oyun tasarlandı. Bu mobil oyunda, kullanıcı otobanda Mercedes-Benz’in Travego marka otobüsüyle güvenli bir şekilde belirlenen süre içinde ilermeli, ilerlerken, aynı zamanda ekstra puan kazanmak için de Mercedes logolarını toplamaya çalışmalı.

Oyununun hedef kitleye ulaştırılması pazarlamanın en gözde ve en yenilikçi yöntemi olan “Bluetooth Marketing” ile sağlandı. Kişilerin cep telefonlarına Mercedes-Benz “Travego Yollarda“ oyununu ücretsiz göndermek için Esenler Otogarı’nda bulunan 10 adet raket panoya bluetooth cihazları yerleştirildi. Mercedes-Benz “Travego Yollarda” oyununu cep telefonlarına ücretsiz olarak indirmek isteyen müşteriler billboardlardaki “Bluetooth’unu aç, Travego Yollarda oyununu ücretsiz cebine indir” yazısını görüp telefonlarının Bluetooth’unu açtı ve aynı anda ekranda “Mercedes’den mesajınız var. Kabul ediyor musunuz?” doğrulamasını görüp “Evet”i tıklayanlar bu adımdan sonra oyunu oynayabildi.

Çalışma otogar içerisinde yolculardan büyük ilgi gördü ve “Travego Yollarda” oyunu ile birlikte ürünü anlatan animasyon cep telefonlarına indirildi. Bu proje diğer otobüs firmalarının da dikkat ve ilgisini çekti; bu ve benzeri yolcuyu eğlendirecek ve otobüs yolculuğuna farklılık katacak çalışmaların üretici firma tarafından arttırılarak yapılması talep edildi.

Mobilera – Mercedes-Benz Bluetooth Pazarlama kampanyası 15 Ekim 2009’da Borusan İstinye Binası’nda yapılan “Doğrudan Pazarlama Ödülleri” töreninde, interaktif pazarlama dalında ödüle layık görüldü.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.