Ana sayfa BT Gündem Oyak BİM yöneticileri potansiyellerini kinetiğe dönüştürecek

Oyak BİM yöneticileri potansiyellerini kinetiğe dönüştürecek

81
0

OYAK Teknoloji (OYTEK), “Oyak Bilgi İşlem Yöneticileri Toplantısı”nı OYAK Grubu’ndan 40 Bilgi İşlem Yöneticisinin katılımıyla Sapanca Richmond Nua Otel’de gerçekleştirdi.BT Sektörünün 2006 yılı genel değerlendirilmesinin yapıldığı ve 2007’deki yeni trendlerin tartışıldığı toplanının açılış ve hoşgeldiniz konuşmasını OYTEK Genel Müdürü Altay Elbek yaptı. 2007’ye merhaba demeye hazırlanılan bu günlerde tekrar bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Elbek, OYTEK olarak 2007’de öncelikli hedeflerinin kısa bir süre içinde pilot projeleri hayata geçirerek e-Devlet Kapısı’nı açmak olduğunu bildirdi:

“2006 sonunda hız kazanan e-Devlet Kapısı Projesi 2007 yılında Türk BT sektörüne çok büyük bir ivme ve hareketlilik kazandıracak; sektörün büyümesine yardımcı olacaktır. e-Devlet uygulamaları ile ilgili çalışmalarla birlikte kamuda teknoloji yatırımları artacak ve kamu kurumlarının e-yaşama geçişlerinde de hızlanma süreci yaşanacaktır.”

OYTEK Genel Müdürü Yardımcısı Ahmet Ziyal, her türlü doğal afet, saldırı ve tehlikeye karşı Ankara’da faaliyet gösteren OYTEK Olağanüstü Durum Merkezleri ile ilgili detaylı bilgi vererek BT güvenliği konusunda OYTEK’in gruba ve kurumlara sağladığı tüm hizmetleri bilgi işlem yöneticilerine aktardı.

Toplantıda OYTEK, Oyak Bilgi İşlem Yöneticileri ile Cisco yetkililerini biraraya getirdi. Oyak Grubu yöneticileri, Cisco tarafından yapılan sunumlarla Cisco ürün ve hizmetleri ile ilgili olarak geniş bilgi aldı. Cisco Türkiye Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tunç Taşman, Cisco stratejileri ve vizyonu ile ilgili bir konuşma yaparken; Cisco Türkiye Teknoloji Uzmanları Hakan Tağmaç “Cisco Kurumsal Güvenlik Çözümleri”, Ceren Gülez Cisco “Veri Merkezi Çözümleri” ve Cisco Teknoloji Danışmanı Burak Ergun “Tümleşik İletişim Çözümler” ile ilgili olarak tüm katılımcılara bilgi verdi.

OYTEK ile pazar araştırma çalışmaları yapan Gartner’dan toplantıya katılan Danışman Halil Aksu”” yaptığı sunumda BT sektöründe 2007 yılında oluşması beklenen trendleri OYAK Bilgi İşlem Yöneticileri’yle paylaştı. Teknolojinin her geçen gün daha da ucuzlaştığı, güçlendiği, çevrimiçi olduğu, yaygınlaştığı ve hızlı elimize geçtiği günümüz koşullarında toplumun da her geçen gün daha talepkar, stresli ve çevrimiçi olduğunu; tasarımı ve çevresini daha çok önemsediğini belirtti.