Oytek, NFC projesiyle Avrupa sahnesinde

Bu yıl kuruluşunun 8. yılını kutlayan OYTEK, TÜBİTAK desteğiyle hayata geçirdiği NFC Projesi’yle Avrupa’da ilgi gördü. Monaco’da düzenlenen WIMA 2010 NFC Fuarı’nda Mobey Forum’un organize ettiği çalıştaya davetli olarak katılan OYTEK yetkilileri; çalıştayda NFC’li ve diğer farklı teknolojilerde (antenli micro SD card gibi) EMVCo’nun ve VISA’nın mobil ödeme çözümlerindeki gelişmeler konusunda bilgiler edindi.
Fuar alanındaki standındaysa TÜBİTAK desteğiyle AR-GE projesi olarak geliştirilip hayata geçirilen NFC projesi ve uygulamalarını anlatan OYTEK yetkilileri gördükleri ilgiden oldukça memnun kaldı.

OYTEK’in yer aldığı WIMA 2010 NFC Fuarı’na katılımlarının kendileri için çok güzel bir deneyim olduğunu belirten OYTEK Genel Müdür Yardımcısı Bahar Madazlı; konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Monaco WIMA 2010 NFC Fuarı, TÜBİTAK desteğiyle geliştirdiğimiz OYTEK NFC projemizi sunmamız için çok iyi bir platform oldu. Bu vesileyle NFC ekosisteminde uygulama geliştirici olarak uluslararası düzeyde iyi bir noktada olduğumuzu görmüş olduk. Aldığımız olumlu geri bildirimler ve NFC uygulamalarımıza gösterilen ilgi bizi çok sevindirdi. Özellikle fuarın ilk günü Monaco Prensi Albert ve heyetinin standımızı ziyaret etmeleri bizi çok memnun etti. Kendilerine OYTEK NFC çözüm ve uygulamaları ile NFC Kiosk’umuz konusunda detaylı bilgiler verip demolar da yaptık. Ayrıca fuarda, Euronews’un OYTEK ile yaptığı programla çalışmalarımızı daha büyük kitlelere duyurma şansını elde ettik. OYTEK olarak çözümlerimizi, yeni şekillenmekte olan NFC piyasasında duyurmanın hem bizim, hem de Türkiye için oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu