Ana sayfa BT Gündem Oyunun kuralı VPro ile değişiyor

Oyunun kuralı VPro ile değişiyor

88
0

Intel maliyet ve verimlilik hesaplarının yeniden tanımlandığı günümüzde kurumların gerçek potansiyellerini açığa çıkaracak VPro işlemci platformu ve işlemcisini Türkiye’de Türk iş dünyasının beğenisine sundu. Intel Core 2 Duo temelli yeni platform, kurumsal bilgi yönetimine getirdiği profesyonellik, yönetilebilirlik ve güvenlik anlayışı sayesinde kurumlara %20’nin üzerinde verimlilik artışı, bir o kadar da maliyet tasarrufu imkanı sunuyor.

VPro tanıtım toplantısında, Türk A Milli Basketbol Takımı Kaptanı İbrahim Kutluay da bir konuşma yaparak, deneyimlerini sahadaki profesyonellere aktardı. İbrahim Kutluay, özellikle 2006 Dünya Basketbol Şampiyonası finallerinde Milli Takım için oyunun değişen kuralları ile bunun sonucunda gelen başarının ardındaki faktörleri iş dünyası için kurumsal perspektiften değerlendirdi.

Intel Ortadoğu, Türkiye ve Afrika Bölge Direktörü Ayşegül İldeniz’in “Intel’in Kurumsal BT Vizyonu”nu aktardığı toplantıda, Intel Türkiye Genel Müdürü Ege Ertem, “Türkiye’de BT Ekosistemi ve Intel” konulu bir sunum yaptı.

Profesyoneller için tasarlandı

Bilgi Teknolojileri departmanlarına eşsiz performansın yanı sıra güvenlik ve maliyet yönetimi de sağlayan donanım ve yazılım paketi Intel vPro teknolojisi, kurumların bilgisayar kullanım şekillerini baştan sona değiştiriyor. Intel vPro teknolojisi, performans, yönetilebilirlik ve güvenlik alanında oyunun kuralını değiştiren köklü yenilikleri ile öne çıkıyor. Önceki nesil bilgisayarlarda veya tek başına yazılım çözümlerinde bulunmayan kritik yetenekler sunuyor.

Performans:
Dünyanın en iyi işlemcileri Intel Core 2 Duo temelli Intel vPro teknolojisi, bilgisayar bakım maliyetlerinin bazılarında (masabaşı ziyaretleri) yüzde 95’e varan tasarruf ve yüzde 40’a varan oranlarda performans artışı ile enerji tasarrufu sağlıyor.

Yönetilebilirlik
Bilgisayarlar kapalıyken veya işletim sistemleri çalışmıyorken bile Intel vPro teknolojisine sahip her bilgisayara kolayca, güvenli ve hızlı bir şekilde ulaşılabiliyor. Bilgisayarların, bilgisayar donanım ve yazılım varlıklarının envanterleri doğru bir şekilde uzaktan yönetilebiliyor. Bu özelliği ile Intel vPro teknolojisi, bilgisayarınızı yönetmeye değil; işinizdeki başarıyı hızlandırmaya odaklanmanızı sağlıyor.

Güvenlik
Intel vPro teknolojisi, üçüncü parti güvenlik yazılımının tehditlerin işletim sistemine ulaşmadan önce tanımlanabilmesine, enfekte olmuş sistemleri daha hızlı izole etmeye ve sistemlerin açık/kapalı olmasına bakmaksızın bilgisayarları güncellemeye yardım ediyor. Böylece kritik bilgilerin korunmasını ve diğer uygulamaların etkin kalmasını sağlıyor.

Intel vPro teknolojisi, daha istikrarlı ve tahmin edilebilen PC platformu geçişleri sağlayan Intel Stable Image Platform programının da bir parçası konumunda bulunuyor. Program, bir ürünün pazara sürülmesiyle beraber uzun bir süre için de, Intel yazılım ve sürücülerinin hazır olacağını garanti ediyor.