Pahalı ADSL meclis gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından cevaplanmasını istediği yazılı soru önergesiyle pahalı internet açıklaması ve Türk Telekom’un ek kapasite yatırımlarının neden yapılmadığını sordu. Coşkunoğlu soru önergesinde ADSL tarifelerine yapılan yüzde 100’lük zammın açıklamasını isterken, limitsiz kullanıcıların Türk Telekom kapasitesini zorladığına ilişkin açıklamalara karşı ise neden ek yatırım yapılmadığını sordu.

Coşkunoğlu’nun soru önergesinde Türk Telekom’un özelleştirilmesinden sonra halka ucuz Internet sağlamanın nasıl gerçekleştirileceği, gelir seviyesi bizden daha yüksek ve gelir dağılımı daha adaletli olan ülkelere oranla Türkiye’deki pahalı internet ücretlerinin nedeni ve Ulaştırma Bakanlığı’nın sayısal uçurumun giderilmesi konusunda varsa strateji ve politikalarının neler olduğunu sordu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.