Paraşüt de Mikro ve Zirve yazılım çatısına girdi


Ön muhasabe uygulaması Paraşüt, TURKVEN ve Earlybird’ün yatırımcısı olduğu DST Teknoloji Grubu bünyesine katıldı. Grubun çatısı altında Mikro yazılım ve Zirve yazılım bulunuyor. Ön Muhasebe uygulamalarını daha kolay hale getirmek üzere kurulan Paraşüt, DST Grup’a satıldı. Koreli girişimci Sean X Yu ve Türk girişimciler Andaç Türkmen ve Fahri Özkaramanlı’nın birlikte kurduğu şirket, üst üste Türkiye’nin en başarılı Start-up şirketleri arasında yer almıştı. Paraşüt daha önce Revo Capital ve Ribbit’ten toplam 5,2 milyon TL tutarında iki tur yatırım almış, üçüncü yatırım turunda da Diffusion Capital Partners (DCP) ve 500 Startups 2 milyon dolar yatırım yapmıştı. Revo Capital, bu hafta içerisinde, yatırımcısı bulunduğu Foriba’yı da Sovos’a sattığını duyurmuştu.

CEO Sean X Yu böyle duyurdu

Paraşüt olarak, DST Teknoloji Grubu bünyesine katıldık” diye duyuran Paraşüt Kurucusu Sean X Yu “ geleceğe yönelik yansımalarını ise şöyle değerlendirdi;

Mikro ve Zirve Yazılım gibi iki değerli firma ile aynı çatı altında bir araya geldik. Ancak Paraşüt olarak kendi kurumsal kimliğimiz, ürün ailemiz, vizyonumuz ve iş modelimizi koruyarak yolumuza devam edeceğiz. Bu bağlamda çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edecek. Hizmet ve ürünlerimizi aynı kalitede sizinle buluşturmaya devam edeceğiz.
TURKVEN ile Earlybird’ün yatırımcısı olduğu DST Grup bünyesinde, Türkiye’nin en büyük ikinci ve üçüncü ticari iş yazılımı şirketleri olan Mikro ve Zirve Yazılım da bulunuyor. 

5 yılda hızla büyüdü

5 yıl içinde Türkiye’nin dört bir yanından her türlü sektörde faaliyet gösteren 11 bini aşkın KOBİ’nin ön muhasebe yönetimini bulut ortamına taşıdı. Paraşüt üzerinde yaklaşık 30 milyar TL değerinde ticaret gerçekleştirildi. 2016 ve 2017 yıllarında iki yıl üst üste “Türkiye’nin En Başarılı İkinci Startup’ı seçildi. Dünyaca ünlü araştırma şirketi CB Insights’ın “The Finctech 250” listesine Türkiye’den giren iki startup’tan birisi oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.