Pazarlama zirvesinde IPTV’nin önündeki fırsatlar tartışıldı

İnteraktif pazarlama sektörünün en büyük ve en kapsamlı etkinliği olan “İnteraktif Pazarlama Zirvesi”, bu yıl Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET ana sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. Zirvenin ilk gününde düzenlenen ve iPTV’nin geleceği ile sunduğu fırsatların tartışıldığı “Limiti olmayan TV, iPTV” paneli, izleyicilerden büyük ilgi gördü. Panel öncesinde gerçekleştirilen yarışmada bir katılımcı, Apple’ın büyük beğeni toplayan tablet bilgisayarı “Yeni iPad”in sahibi oldu.

Doruktan Türker’in moderatörlüğünü üstlendiği panel, iPTV Derneği Başkanı Atıf Ünaldı’nın dünyada ve Türkiye’de iPTV’nin dününü, bugününü tartıştığı vizyon konuşmasıyla başladı.

Panel bölümünde söz alan TTNET Dijital Medya Pazarlama Direktörü Yaman Alpata, Türkiye’yi iPTV kavramı ile tanıştıran Tivibu Ev platformunun yakın zamanda 100 bin kullanıcıyı geçtiğini belirtti. Alpata, şunları söyledi:

“Türkiye’de iPTV televizyon izleme alışkanlıklarını değiştiriyor. Yaptığımız araştırmalarda özellikle Tivibu’nun ‘Seç İzle’ ve ‘Tekrar İzle’ gibi gelişmiş özellikleri sayesinde televizyon izleyicilerinin bizi tercih ettiğini gördük. ‘Tekrar İzle’ servisimiz izleyici alışkanlıklarını değiştiriyor. Tivibu aboneleri dizileri bilerek kaçırıyorlar çünkü ‘Tekrar İzle’ ile istedikleri zaman izlemek istiyorlar. ‘Seç İzle’ servisimizin gördüğü ilgi için de şu örneği verebiliriz: Tivibu Ev’in ‘Kırmızı Halı’ klasöründeki filmler 22-28 Haziran haftasında yaklaşık 35 bin kez izlendi. Aynı dönemde Türkiye genelindeki sinemalar toplamda 354 bin izleyiciye ulaşırken, Tivibu Ev’in ‘Kırmızı Halı’ klasörü % 10 pazar payı ile Türkiye’nin en büyük sinema salonu oldu.”

 

Vestel İş Geliştirme Müdürü Yankı Yalçın ise Türk üreticilerin değişen pazar dinamiklerine hızlı şekilde adapte olduklarının altını çizdiği konuşmasında, “Vestel olarak değişen tüketici alışkanlıklarını takip ediyor ve yeni nesil cihazlarımızla son teknolojileri kullanarak medya sektörünün de ilgisini çekecek bir fırtına yaratmaya çalışıyoruz ” dedi.

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde TTNET’in; Tivibu, TTNET Müzik ve Playstore gibi servislerinin deneyimlenebildiği stand alanında gerçekleştirilen etkinliklerde katılımcılar birbirinden renkli hediyelere sahip olma şansını yakaladılar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.