PC’den daha ekonomik sunucu

KOBİ’lerin toplam ciroda ülke ekonomisinin önemli bir parçası olduğundan hareket eden HP Türkiye, küçük ve orta ölçekli işletmelerde BT dönüşümünü hızlandırmak üzere uygun maliyetli HP ProLiant mini sunucularını 4 Mayıs 2011 tarihinde düzenlenen bir etkinlikle basına tanıttı.HP’nin KOBİ’ler için geliştirdiği Doğru BT portföyü kapsamındaki ProLiant mini sunucuları, en fazla 10 kişi istihdam eden işletmelere, kişisel bilgisayar fiyatına yüksek performanslı ve düşük enerji tüketimli bir sunucuya en uygun maliyetlerle sahip olma fırsatı sunuyor. HP ProLiant mini sunucular Windows Server 2008 R2 Foundation işletim sistemini kullanarak fiyat avantajı sağlıyor.

Sessiz ve marifetli

HP ProLiant mini sunucular bir yandan kritik şirket bilgilerini tek noktadan paylaşarak güvenliği artırırken, öte yandan da kullanışlı genişletme özelliği sayesinde iş yüküne göre kolayca ölçeklenebiliyor. Ofislerde yer işgal etmeyen kompakt HP ProLiant mini sunucular bunu az sayıda parça içermesi; dolayısıyla da bakım maliyetinin az, kullanım ömrünün uzun olması ve son derece sessiz çalışmasıyla (sadece 22 desibel) başarıyor.

“Doğru BT” ile ihtiyaçlarınızı doğru karşılayın

HP ProLiant mini sunuculardan yararlanan işletmeler, sunucu olarak güçlü bir kişisel bilgisayar kullanmak yerine, bu iş için özel tasarlanmış gerçek bir sunucuyu tercih ederek önemli bilgilerini depolamada RAID desteği ile ofis içinde ve dışında paylaşabiliyor. HP ProLiant mini sunucular, PC’den yükseltme bir sunucuda bulunmayan özel Hata Kontrol ve Hata Giderme (ECC) bellek desteği ile verilerinizi sistem hatalarına bağlı kayıplardan da koruyor. Ayrıca, verileri her gün otomatik olarak yedekleyerek kritik bilgilerin korunmasını sağlıyor.

İki ampulden az elektrik harcıyor

Sadece 150 Watt’lık elektrik tüketimiyle yüksek hız ve istikrarlı performans için çift çekirdekli AMD Athlon™ II işlemci kullanan HP ProLiant mini sunucular, 8 GB’a kadar 2 DDR3 RAM modülü destekliyor; ayrıca yarı boy ve yükseklikte birer adet PCIe x16 ve PCIe x1 yuvasına sahip bulunuyor. HP ProLiant sunucular, 4 dahili SATA sabit sürücüyü, RAID 0 ve 1 üzerinden bağlayabiliyor. Ayrıca USB 2.0 ile harici sabit disk sürücü desteği de sağlıyor. HP ProLiant sunucuların “tak-çıkar özelliği” sabit sürücüleri ihtiyacınıza göre değiştirmenizi sağlayarak size ayrı bir esneklik kazandırıyor.

HP Türkiye Endüstri Standardı Sunucu Yöneticisi Fatma Elbir, HP’nin KOBİ’lere yönelik yeni ürünleriyle ilgili olarak şunları söyledi: “KOBİ’lerin toplam ciroda ülke ekonomisinin önemli bir paydaşı olduğundan yola çıkan HP Türkiye, küçük ve orta ölçekli işletmelerde BT dönüşümünü hızlandırmak üzere uygun maliyetli yeni çözümler geliştirdi. Bu çözümlerimizi işletmelere tam olarak ihtiyaç duydukları teknolojiyi sunmak için Doğru BT portföyümüzde topladık. HP Doğru BT kapsamda küçük işletmelerin veri merkezi ihtiyaçlarını karşılamak üzere genişletilebilir, kullanışlı, güvenilir, hızlı ve dayanıklı HP ProLiant mini sunucuları tasarladık. HP ProLiant mini sunucular ile işletmelere esnek, uygun maliyetli ve tam kapsamlı uçtan uca çözümler sunuyoruz. HP ProLiant mini sunucular en fazla 10 kişi çalıştıran işletmelere PC’den daha ucuza gerçek sunucu avantajı sağlıyor, tek tek veya bir arada kullanabileceğiniz diğer çözümlerimiz ise orta ölçekli kuruluşların BT ihtiyaçlarını en uygun maliyetlerle gidermek üzere tasarlanmış bulunuyor.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.