PC upgrade’leri dizüstüne kayıyor

ABD’de 2004’ün ikinci yarısında kurumsal işyerleri mevcut bilgisayarlarının yüzde 25’ini, KOBİ’ler ise yüzde 24’ünü upgrade edecek. Forrester Research’ün yapmış olduğu araştırmaya göre finans ve sigorta şirketlerinin yüzde 31’i ellerindeki PC’leri upgrade edecek.
878 kurum ve 1,002 KOBİ’de yapılan araştırmaya göre, kurumların yüzde 89’u, KOBİ’lerin ise yüzde 95’i önümüzdeki 12 ay içerisinde ellerindeki mevcut bilgisayarları upgrade edecek. KOBİ’lerde en geniş çaplı yükseltimi yapacak olan işletmeler ise hizmet sektöründe faaliyet gösterenler.

Arşatırmada ortaya çıkan diğer bir çarpıcı sonuç da özellikle kurumlarda tercihin dizüstü bilgisayarlara yönelmesi. Dizüstü bilgisyarlar, masaüstü bilgisayarlara oranla yüzde 50 ile yüzde 100 daha pahalı olmasına karşılık özellikle telekom alanında faaliyet gösteren kurumların yüzde 29’u upgrade edecekleri PC’leri dizüstü bilgisayarlar ile değiştirmeyi düşünüyor.

Tercih DELL

ABD’li kuruluşların bilgisayarlarını upgrade’de tercihlerini ise DELL marka bilgisayarlar oluşturuyor. KOBİ’lerin yüzde 79’u DELL7i tercih edeceklerini belirtirken kurumsal kullanıcıların yüzde 57’si de DELL’i tercih ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.