Pegasus da Mobil Check-in hizmeti başlattı

Türk Hava Yolları’nın aylar önce lansmanını yaptığı ancak henüz uygulamaya koymadığı mobil check-in uygulamasını Pegasus uygulamaya koydu. “Barkodlu check-in” uygulaması kapsamında, Pegasus misafirleri, cep telefonundan mobile.flypgs.com mobile sitesine girerek check-in yaptıklarında bir barkod linki cep telefonlarına ulaşacak. Buradan barkod görselini indiren Pegasus misafirleri, havalimanında boarding için güvenlikten geçişlere konulan akıllı cihazlara barkodlarını okutabilecekler. Pegasus misafirleri aynı uygulamayı internet sitesinden yapılan check-in işlemlerinde de seçmeli olarak gerçekleştirebilecekler.

Mobil check-in uygulaması öncelikli olarak, İstanbul Sabiha Gökçen , İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa havalimanları çıkışlı yurt içi uçuşlarında gerçekleştirilebilecek.

Pegasus misafirlerinin, mobil check-in sonrasında gönderilen linki açabilmeleri için cep telefonundan internet erişimi (EDGE, 3G, GPRS veya WI-FI gibi) sahibi olmak gerekiyor.

MOBİL CHECK-IN NASIL ÇALIŞIYOR?

Cep telefonu üzerinden www.flypgs.com veya mobile.flypgs.com adresinden internet check-in işlemine başlanır.

ADIM :
İnternet check-in menüsüne tıklanır.Rezervasyon Kodu (PNR) , Ad ve Soyad bilgileri girilerek internet check-in’e uygun uçuşlar sorgulanır. Check-in işlemi, sayfadaki adımlar takip edilerek tamamlanır. Check-in işlemi tamamlandıktan sonra Cep Telefonu ve E-posta bilgilerinin gireleceği sayfa gelir. Buraya bilgiler girilir ve onaylanır.

ADIM:
Verilen cep telefonu ve e-posta adresine uçuş bilgilerini ve barkod linkini içeren mesaj (SMS ve/veya e-posta mesajı) gönderilir.

ADIM:
Gelen linke tıklandığında biniş kartı yerine kullanılacak barkod açılır. Bu barkod aracılığı ile boarding

yapılır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu