Penguen’in yeni “yuvası”

Gelecek A.Ş, Linux’un yönetimi ve yapılandırmasını kolaylaştırmak amacıyla geçen yıl piyasaya sürdüğü Easilix Sunucu Yönetimi’nin geliştirilmiş versiyonu Easilix İleri Sunucu Yönetim Sistemi’ni farklı ölçeklerden bir çok sektörün kullanımına sunuyor. Türkiye’yi çağdaş emlakçılık modeli ile tanıştıran Turyap da, Gelecek Easilix ASM kurulumunu gerçekleştirerek, sistemlerini daha “güvenli” hale getirdi. Easilix Sunucu Yönetim Sistemi’nin geliştirici ortağı ve Türkiye distribütörü olan Gelecek A.Ş’nin Türkçe olarak geliştirdiği Easilix İleri Sunucu Yönetim Sistemi, (Easilix Advanced Server Management-EASM), hazır konfigüre edilmiş internet ve intranet servisleriyle birlikte kurulan ve tamamen web ara yüzlü bir sunucu yönetim aracı olarak konumlanıyor. Linux işletim sistemi ve diğer servislerin yönetilmesini güvenli ve kolay hale getiren yeni versiyon özellikle, bilgi işlem faaliyetlerini en efektif şekilde kullanmayı ve maliyetlerini azaltmayı hedefleyen tüm kurum ve kuruluşlara hitap ediyor.

Easilix ASM’nin getirdiği yenilikler ve özellikler ise uzmana ihtiyaç olmadan ve destek hizmeti almadan sistemin en kolay şekilde yapılandırılmasına fırsat tanıyor. Daha önce hiç Linux işletim sistemi kullanmamış veya deneyime sahip olmayanlar dahi, kolay kurulum sayesinde beş dakika gibi kısa sürede kurulumu gerçekleştirebiliyor. Ürünün kullanımının tamamıyla web tabanlı olması, çoklu dil desteği sayesinde çok basit bir şekilde her yerden güvenli bir yönetim imkanı sunuyor. Kendi üstünde açılan hesaplar e-postalar ve paylaşımdaki dosyalar için virüs korumasının yanında spam koruması da çok ekonomik şekilde ürünün üstünde entegre olarak geliyor. Böylelikle, Easilix ASM de yer alan mail sunucu virus ve spam koruması ile file server virus koruması gibi güvenlik özelliği, şirketlerin antivirus ve antispam yazılımlarına ek bir ayırmadan, sonsuza kadar bu güvenlik korumasına ücretsiz olarak sahip olma avantajını beraberinde getiriyor.

Turyap, modern hizmetlerini Gelecek Easilix ile güçlendiriyor

Uluslararası standartları Türkiye’ye taşıyarak, emlakçılık sektörünün modernleşmesinde büyük katkıları olan Turyap, Easilix ASM ile daha sağlam ve daha güvenli bir yapıya kavuştu. Turyap Bilgi İşlem Sorumlusu Alpay Çelik, BT departmanlarının sorunsuz çalışması gerektiğini vurgulayarak, “Easilix ASM’nin sağladığı avantajların başında sağlam bir yapıda olması geliyor. Kullandığımızdan bu yana sistemde herhangi bir problem yaşamadık. Güvenlik de bizim için önemli bir kriter. Easilix ASM ile daha güvenli bir altyapı oluşturduk. Gelecek A.Ş’nin sağladığı uzaktan desteği ve çözümleri de performansımızı artırıyor” dedi.

Gelecek A.Ş Satış Müdürü Suat Erdem de, Easilix ASM’nin piyasaya sunuşuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Haziran sonu piyasaya sürdüğümüz yeni versiyon, her ölçekten kuruma fonksiyonelliğin ötesinde, tasarruf avantajı sunuyor. Anahtar bir çözüm özelliği ile internet, intranet ve ağ ihtiyaçları için gerekli DNS, Web, Mail, Proxy, Ftp, Dhcp, Firewall, Samba gibi tüm hizmetleri içeriyor. Tüm servislerin sorunsuz çalışabildiği en küçük işletim programı niteliği sayesinde, Internet/Intranet servisleri için ekstra program yüklemeye gerek kalmıyor. Tam hizmet anlayşıyla geliştirdiğimiz EASM, bu gibi avantajları sebebiyle farklı hizmet alanları tarafından tercih ediliyor. Hedefimiz ise yıl sonuna kadar tüm ölçeklerden 5000 kadar kuruluşu yeni versiyonumuzla tanıştırmak.”

Gelecek A.Ş, Easilix ASM ile, İnternet ve İntranet, web, FTP, DNS, dosya sunucuları ve güvenlik duvarının da bulunduğu ağ yönetimi için gerekli tüm yazılım ve araçları bir set içinde sunuyor. Ürün içeriğinde, EasiLiX İleri Sunucu ve Sistem Yönetim Yazılımı, Linux ile birlikte, tam olarak kolay kullanılıp yapılandırılan e-posta, DNS, Web, Ftp, Dhcp, LDAP, Proxy, paylaşım sunucuları ve güvenlik duvarı, kurulum rehberi, kullanım rehberi ve 30 günlük e-posta desteği de yer alıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.