Penguen okullu oluyor!..

Linux International Yönetim Kurulu Üyesi Siyami Kahyaoğlu eğitimde kullanılmak üzere “OkuLinux” adı altında Türkçe, F klavyeyi destekleyen, ofis ve Internet erişim uygulamalarını içinde barındıran bir işletim sistemi üzerinde çalıştıklarını belirtti. Kahyaoğlu Milli Eğitim’e destek amacı ile Ankara’da gerçekleşen “Açık Yazılımlar Dünyası” etkinliğinin açılışış konuşmasında dünyada ve Türkiye’de Linux’un yüksek ivmeyle yaygınlaşmasının ve Linux’un kurumsal boyutlarda benimsenmesinin nedenleri üzerinde durdu.
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, bakanlık olarak özel sektöre açık oldukları kadar linux işletim sisteminin kullanımına da açık olduklarını, Linux’un kullanımında hiçbir engel bulunmadığını, işbirliği yapabileceklerini kaydetti.
Çelik, eğitimde bilişim teknolojilerinin kullanımına büyük önem verdiklerini, 8 yıllık eğitimi tamamlayan öğrencilerin bilişim teknolojilerini kullanabilir düzeyde mezun olmasını hedeflediklerini kaydetti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.