Ana sayfa BT Gündem Perakendeciler için hareket zamanı

Perakendeciler için hareket zamanı

124
0

Dünyanın en büyük kurumsal yazılım firmalarından SAP ve teknoloji danışmanlığı şirketi Accenture tarafından perakende firmalarına özel olarak düzenlenen etkinlik, 24 Haziran 2009 Çarşamba günü Ritz Carlton’da gerçekleştirildi. Etkinlikte; dünyadaki ekonomik yavaşlama ile büyük önem kazanan şirket operasyonlarındaki verimliliği artırma ve maliyet azaltıcı faaliyetleri daha etkili hale getirme yolları anlatıldı. Ayrıca iş dünyasının tedarik zinciri ihtiyaçları, gündeme gelecek yeni teknolojiler, SAP müşterileri ve iş ortakları ile paylaşıldı.SAP Türkiye Satış Direktörü Murat Yılmaz ve Accenture Türkiye Ürünler Lideri Barış Karakullukçu tarafından açılışı gerçekleştirilen etkinlikte; perakende sektörüne özel Tedarik Zinciri ve Tedarikçi İlişkileri Yönetimi çözümü, satın alma dünyasının ihtiyaçları, içerik ve katalog yönetimi, SAP ve Adobe iş birliği, stratejik kaynak belirleme, tekliflerin karşılaştırılması, canlı ihale yönetimi gibi konular masaya yatırıldı. Gün boyu süren etkinlikte; SAP ve Accenture’nin yöneticileri tarafından SAP İle Perakende Uygulamaları, Yüksek Performanslı Perakendecilik, Satışı Artırmak İçin Anahtar Çözümler, SAP CRM ile Müşterilerinizi 360° Tanıyın, Tedarik Zincirinizi ve Tedarikçi İlişkilerinizi Yönetmek İçin Etkin Araçlar, Bütçe Planlamada Etkin Araçlar başlıklı sunumlar yapıldı.

Etkinlikle ilgili değerlendirmede bulunan SAP Türkiye Satış Direktörü Murat Yılmaz, “SAP olarak çözümlerimizi, her sektöre özel olarak yapılandırıyor ve sektörlere göre uzmanlaşan iş ortaklarımızla her ölçekten firmanın iş süreçlerine destek oluyoruz. Sektörlere özel düzenlediğimiz bu tarz etkinliklerle de, firmaların kriz ortamında IT stratejilerini oluşturmalarına ve rekabet avantajı elde etmelerine katkı sağlıyoruz” dedi.

SAP Tedarik Zinciri Yönetimi çözümü, şirketlerin operasyonel verimliliğe ulaşmalarında büyük rol oynuyor. Şirketlerdeki planlama, yürütme ve koordinasyon gibi süreçlerin eksiksiz olarak bir arada çalışmasını sağlıyor. Süreçlerini doğru izleyen firmalar, mal ve malzeme akışını hatasız kontrol ediyor ve ürünlerin doğru müşteriler için zamanında üretilmesini sağlıyor. Stokların doğru kontrol edilmesi, stokta ihtiyaç dışı malın bulunmaması verimliliği artırırken, karlılığı da destekliyor.