Ana sayfa BT Gündem Polaroid dijital dünyaya adım atıyor

Polaroid dijital dünyaya adım atıyor

96
0

Görüntünün anında karta basılması teknolojisini kullanarak fotoğrafçılıkta devrim yaratan Polaroid, dijital görüntüleme sisteminin uygulandığı modelleriyle geri döndü. Bir dönem park ve bahçelerde seyyar fotoğrafçıların kazanç kapısı, mutlu aile enstantanelerini anında karta basmak isteyenlerin vazgeçilmezi “Polaroid” dijital teknolojinin rekabeti karşısında ortadan kaybolmuştu. Teknoloji liderinin Türkiye distribütörlüğünü alan Yalçınlar Fotoğrafçılık Polaroid’i yeni yıldan itibaren Polaroid Digital Instant Photo Printer (Anında Dijital Foto Yazıcı) Polaroid PoGo ve Polaroid Two gibi ürünlerle tüketicinin karşısına çıkmaya hazırlandığını belirti. Anında Dijital Foto Yazıcı: Devrimsel nitelikte mürekkepsiz baskı işlemine sahip olan cihaz kullanıcıların cep telefonu ve dijital kameralarındaki fotoğraflara baskı olanağı sağlıyor. Cep telefonlarındaki çekilen fotoğrafları anında kablosuz (Bluetooth ile) basılabiliyor.
Polaroid PoGo: Yeni kuşak Zink yazıcıda kartuş ve toner bulunmuyor. “Instant Mobile” yazıcı, bluetooth destekli kameralı cep telefonlarından veya PictBridge destekli dijital fotoğraf makinelerinden, USB üzerinden doğrudan fotoğraf basılmasına olanak sağlıyor. Bilgisayar bağlantısı gerekmeyen, şarjlı lityum pil kullanan Polaroid PoGo yaklaşık 60 saniyede, 2×3 inç kenarlıksız, renkli, yapışkan sırtlı baskı yapıyor. Polaroid PoGo için fotoğraf kağıtları 30’arlık paketler halinde satılacak, bir adet arkası yapışkanlı kağıdın yaklaşık fiyatı 50 kuruş olacak.
Polaroid Two: Entegre yazıcılı dijital fotoğraf makinası. Karta baskıyı makinanın kendisi gerçekleştiriyor. Dijital fotoğraf makineleri arasında, her yerde taşınabilecek kadar küçük olan ilk kamera yazıcı bileşimi. Polaroid’in simge hâline gelmiş olan şipşak fotoğraf makinesinin dijital versiyonu olan Polaroid Two bas-çek fotoğraf makinesi, tam özellikli dijital fotoğraf makineleri arasında, bütünleşmiş yazıcıya sahip olan ilk örnek. 5 megapiksel, 3 inç LCD ekrana ve bütünleşmiş yazıcıya sahip, 2×3 inç tam renkli yapışkan sırtlı baskı yapan gereç tam şarjla 20 fotoğrafa kadar çekim, 40 saniyede baskı yapılıyor.
Bunun yanında şirket Polaroid i1037, Polaroid t1234 ve Polaroid i1237 fotoğraf makinelerini de satışa sunacak