POS’lar akıllandı!..

ITD’nin yeni ürünü iPAM ( Intelligent POS Application Management – Akılıl Satış Noktası Terminali Uygulama Yönetimi) hem telefon hatları ile hem de TCP/IP iletişim protokolünü destekleyen POS (Point of Sale – Satış Noktası) terminallerinin parametre ve/veya uygulama yazılımlarının hızlı, güvenilir ve esnek bir biçimde güncellenmesini / yönetilmesini sağlıyor. iPAM, sahada aktif çalışmakta olan tüm terminalleri profillere ayırırak, her bir terminalin farklı parametrelerle, farklı uygulama yazılımlarıyla ve farklı yazılım versiyonları ile çalışmasına olanak tanıyor.

POS Terminali ile bire-bir bağlantı kurma

iPAM, “Ethernet”, “Wi-Fi” gibi bağlantı olanaklarına ve TCP/IP protokolünün tüm özelliklerine sahip. Bu iletişim özellikleri ile iPAM, POS terminalleriyle her an bağlantı sağlayabilir ve POS terminali üzerinde herhangi bir işlem gerektirmeden, üye iş yerine mesaj, uygulama parametresi, uygulama yazılımı gibi bilgilerin kolayca aktarılmasını yönetiyor.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi (212) 365 05 53 no’lu telefondan alınabilir.

Veri sıkıştırma – “.pzip”, daha yüksek hız…
iPAM, POS terminaline dosyaları sıkıştırarak gönderme ilkesiyle çalışır. Bu özelliğiyle hedefe çok daha hızlı erişimi sağlamaktadır.

Eş zamanlı uygulama güncellenmesi – “.psync”

iPAM ile güncellenen uygulamalar, POS terminallerinde “iPAM Terminal Modülü” ile yönetilir. iPAM Terminal Modülü, yeni versiyonun indirildiği zamanda kullanıma alınması zorunluluğunu ortadan kaldırarak, on binlerce terminalin istenilen ya da olması gereken anda, eş zamanlı olarak yeni uygulama ile aktif hale geçmesini sağlar.

“POS randevu” özelliği ile birlikte “.psync”, yeni versiyonların / uygulamaların POS terminaline erişim ağının daha uygun olduğu zamanlarda aktarılmasına olanak sağlarken, POS erişim ağının kullanılma verimini de artırır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.