Postalar yerine daha hızlı ulaşıyor

2003 yılı sonunda pilot uygulaması başlatılan Nexus’un Koç Sistem işbirliği ile yürüttüğü proje kapsamında 2004’ünson günlerinde 1,000 adetten fazla Datamax E-4203 barkod yazıcının satışını gerçekleştirdi. Ocak ayı içinde teslimatı ve kurulumu yapılan yazıcıların sayısı önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 3,500-4,000 adet civarına ulaşacak ve sistem tüm yurt çapında kullanılıyor olacak. Posta İşletmeleri’ne bağlı yurt çapındaki tüm posta merkezlerinde toplanan ve etiketlenen gönderiler, büyük torbalara yerleştirilerek Datamax E-4203 barkod yazıcı ile yapılan etiketlemeden sonra bağlı bulundukları Posta İşleme Merkezleri’ne gönderiliyor. Burada yapılan yeni etiketleme ve torbalama sonrası sevkiyat işlemi gerçekleştiriliyor. Barkod teknolojilerinin yardımı ile verimlilik üst düzeylere çıkarken, hızlı, doğru ve zamanında teslimatlar yapılması, sistemin hayata geçirilmesinin başlıca amacı olarak belirtiliyor.

Datamax E-4203 Barkod Yazıcı

Datamax‘ın pazarlama stratejileri çerçevesinde tanımladığı ürün gruplarından E-Class (Entry Class/Giriş Seviyesi) grubunun bir üyesi olan E-4203, düşük maliyeti ve sunduğu özelliklerle dikkat çekiyor.

İki modeli mevcut olup opsiyonel olarak termal ya da termal transfer baskı yapabilmekte, istenildiği takdirde flash program belleğine 3 MB daha eklenebilmekte.

Küçük yapısına rağmen, iki boyutlu olmak üzere tüm barkod algoritmalarını basabilen E-4203, geniş kullanıcı kitlelerine yönelik, mağazacılık, sağlık, taşımacılık hizmetleri ve hafif endüstriyel uygulamalar için ideal çözümler sunuyor.

Türkiye Posta İşletmeleri, dünyada alanında lider konumda olan diğer işletmeler gibi Datamax ürünlerini tercih etti. Ülkemizde Nexus tarafından temsil edilen Datamax; ABD, Kanada, İsviçre, İtalya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika gibi dünyanın saygın posta işletmelerinin yanısıra FedEx, DHL ve TNT gibi dünyaca ünlü ve Aras Kargo, Horoz Kargo, Horoz Lojistik gibi önde gelen yerel taşımacılık firmaları tarafından da tercih edilen marka.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.