Power Builder 10.0’a ulaştı

Hızlı uygulama geliştirme (RAD) aracı Sybase PowerBuilder 10.0 çözümü piyasaya sunuldu. Yeni çözüm, kurumsal ve veriye dayalı uygulamaların kolayca ve hızla yaratılmasını sağlıyor.Kurumsal altyapı ve kablosuz yazılım çözümleri sunan Sybase, hızlı uygulama geliştirme (RAD) aracı Sybase PowerBuilder 10.0’ı piyasaya sunduğunu açıkladı. Veriye dayalı kurumsal uygulamaların hızlı ve kolay bir biçimde yaratılmasını sağlayan çözüm, zengin istemci işlevselliği sunmanın yanı sıra J2EE ve Microsoft .NET ortamlarıyla uyumluluk, patentli Sybase DataWindow teknolojisi, 4GL kullanım kolaylığı ve kurumsal modelleme aracı Sybase PowerDesigner ile entegrasyon gibi özelliklere sahip bulunuyor.

Sybase PowerBuilder 10.0, 4GL+ yol haritasına dayanıyor. Sybase’in sunduğu bu RAD ortamı, tasarım, modelleme, geliştirme, uygulama ve yönetim arasındaki entegrasyonla, geliştiricilerin farklı bilgi işlem ortamlarındaki verimliliğini artırıyor. Sybase PowerBuilder 10.0, aynı zamanda, .NET geliştirme araçlarıyla çalışan müşteriler için Sybase DataWindow .NET’in bir kopyasını içeriyor. Patentli DataWindow .NET, geliştirme sürecini, kodlamayı ve karmaşık veri erişimi yöntemleri ile SQL hakkında derin bilgi ihtiyacını azaltarak uygulama geliştirmeyi kolaylaştırıyor.

Sybase Türkiye Genel Müdürü Levent Şensezgin, PowerBuilder 10.0 ile, geliştirme işi yapan herkese güçlü ve kolay kullanımlı bir çözüm sunduklarını söylüyor ve ekliyor: “Bu sürümle birlikte, 4GL+ için bir temel oluşturmaya devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi 4GL+, farklı uygulama ortamlarına yönelik açık bir RAD aracı. Uygulama geliştirme ve yönetim sürecini baştan sona bütünleştiriyor.”

Yetenekli Çözüm

PowerBuilder 10.0’ın yeni yetenekleri arasında şunlar bulunuyor:
· Tek kod desteği: Uluslararası uygulamalar yazan geliştiriciler, tek bir DataWindow sırası içinde byte’larca karakteri kolayca görüntüleyebiliyorlar.
· XML Web DataWindow: Sybase DataWindow, daha fazla performans, ölçeklenebilirlik ve genişleyebilirlik için yeniden yapılandırıldı ve iyileştirildi.
· Microsoft .NET desteği: PowerBuilder ADO.NET arayüzleriyle, .NET verilerine ve karmaşık veritabanı işlemlerine daha kolay erişim
· Microsoft Active Accessibility arayüzü için destek: Geliştiriciler, çeşitli yetersizlikleri bulunan son kullanıcılar için kolayca uygulama geliştirebiliyorlar.
· Uygulamanın yeniden düzenlenmesi ve nesne modelleme: Geliştiriciler, mevcut uygulamaları, farklı mimarilerde yeni kullanım alanları için genişletip tersine mühendislik işlemine tabi tutabiliyorlar.

Sybase PowerBuilder 10.0’ın uyumlu ek yazılımı PowerDesigner kurumsal modelleme aracı, kullanıcıları 4GL+ ortamına daha da yakınlaştırıyor. Yeni Sybase çözümü, DataWindow özelliği, 4GL kullanım kolaylığı, .NET platform desteği ve Java ile entegrasyonu sonucu, uygulamaların dana kolay geliştirilmesini ve kullanılmasını sağlıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.