PSP’nin yerine NGP geliyor

Sony Computer Entertainment Inc. (SCE), son taşınabilir eğlence deneyimini sunacak olan NGP kod adlı yeni nesil taşınabilir eğlence sistemini duyurdu. NGP, 2011 yılının sonunda çıkacak.NGP, sadece PlayStation®’da mümkün olan benzersiz interaktif eğlenceyi sunmak üzere tasarlandı. Bu yeni sistem, SCE’nin hem PSP® (PlayStation® Portable) hem de PlayStation®3 (PS3®) eğlence sistemlerindeki deneyimi kullanılarak mümkün kılınan, zengin oyun ve gerçek dünya bağlamındaki sosyal bağlantıların devrimci bir şekilde bileşimini sunuyor.

Derin ve içine çeken oyun deneyimi PlayStation’ın DNA’sının temelini oluşturuyor ve NGP de bu vizyonun son örneğini temsil ediyor. Hem Wi-Fi hem de 3G ağ bağlantısına çeşitli uygulamalarla birlikte sahip olan NGP, kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar arkadaşları ile “karşılaşmaları”, “bağlantı kurmaları”, “onları bulmaları”, “paylaşımda bulunmaları” ve “oynamaları” için sonsuz olanaklar sağlayacak. Cihaz, en modern, yeni nesil taşınabilir eğlence deneyimini sağlayan bir dizi özelliğe sahip.

İşte NGP’nin eşsiz özellikleri:

Çarpıcı OLED ve Devrimci Kullanıcı Arayüzü

NGP, ön ekran olarak güzel bir 5 inçlik çoklu-dokunmatik OLED’i (organic light emitting display) kullanıyor. OLED ile birlikte yüksek performanslı bir işlemci/grafik işlemci birleşimi, hem oyun hem de diğer dijital eğlence içerikleri için daha önce taşınabilir bir eğlence sisteminde hiç görmediğiniz zengin ve görsel olarak çarpıcı grafikleri mümkün kılıyor. Yeni sistem, dokunmatik ön ekranla birlikte arkada eşsiz bir çoklu dokunmatik pad’i de sağlıyor. NGP, kullanıcıların parmaklarının “dokunma, yakalama, izleme, itme ve çekme” hareketleri yoluyla üç boyuta benzer bir şekilde oyunla doğrudan etkileşim içinde olmasına olanak tanıyan bir oyun sistemi sunuyor.

Süper Oval Tasarım ve Çift Analog Çubuk

PSP’nin temel tasarım felsefesi başarılı olurken, NGP kullanıcıların ellerine daha uygun Süper Oval Tasarım biçimini kullanıyor. İlk kez taşınabilir bir eğlence sistemi, daha geniş yelpazedeki oyunların taşınabilir deneyime katılmasına izin veren iki analog çubuğa sahip olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu