Ana sayfa BT Gündem Publicis Türkiye’ye geldi bölgesel güç olacak

Publicis Türkiye’ye geldi bölgesel güç olacak

87
0

Dijital ve interaktif iletişim hizmetlerinde dünyanın bir numaralı iletişim grubu olan Publicis Groupe, bu alanda dünya çapındaki iddiasını şimdi Türkiye’ye de taşıyor. Türkiye’de reklam ve tanıtım alanlarında Publicis Yorum ve Publicis Bold ajanslarıyla, medya planlama ve danışmanlıkta Starcom MediaVest adlı ajansıyla faaliyetlerini sürdüren Publicis Groupe; Türkiye’deki büyüme stratejisi çerçevesinde dünyanın değişik ülkelerinde müşterilerine dijital medya hizmeti sunan Publicis Modem’i de Türkiye’deki ajansları arasına kattı. Publicis Modem Türkiye’nin kuruluşu, İstanbul’da düzenlenen bir toplantı ile kamuoyuna duyuruldu. Toplantıya Publicis Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Osman Uslu’nun yanı sıra Publicis Modem Global CEO’su Jean-Philippe Maheu de katıldı.

Bugün 50.000 profesyonel çalışanı ile 104 ülkede faaliyet gösteren Publicis Groupe; reklam ve tasarım, medya planlama, sağlık iletişimi, CRM, dijital iletişim, pazarlama destek danışmanlığı, halkla ilişkiler gibi iletişimin her alanında hizmet veriyor; Publicis Modem aracığıyla da dijital iletişim alanlarındaki hizmetlerini tüm dünyada sunuyor.

Dijital ve interaktif iletişimde ilklere imza attı, şimdi Türkiye’de
30 ülkede 40 ofisiyle pek çok markaya Publicis Groupe çatısı altında hizmet veren Publicis Modem dünyada ilk internet banner reklamı, ilk viral kampanya, ilk online-video, banner’a gömülü ilk video, ilk online shopping ortamı, ilk interaktif hizmet birimi gibi öncülükleri ile tanınıyor. Dijital iletişimdeki iddiasını ‘Dijitalde Birinci- First in Digital’ söylemiyle ortaya koyan Publicis Modem, dijital iletişim alanında geniş hizmet ağıyla aralarında Renault, LG, Paypal, Citi, Sanofi gibi uluslararası markaların yer aldığı geniş bir müşteri portföyüne hizmet veriyor.

Uslu: “Bölge ülkelere de dijital iletişim hizmeti götürmeyi hedefliyoruz”
Publicis Modem’in Türkiye’de faaliyetlerine başlaması ile ilgili açıklama yapan Osman Uslu, Publicis’in Türkiye’de büyüme stratejisinin aynen devam ettiğini, dijital iletişim hizmetleri alanında faaliyet gösterecek Publicis Modem’in Türkiye’de hizmet vermeye başlamasının da bu stratejinin bir sonucu olduğunu ifade etti. Uslu, “Publicis Modem, dünyadaki iddiasını şimdi Türkiye’ye taşıyor. Ancak faaliyetleri ve hedefleri sadece Türkiye ile sınırlı kalmayacak. Publicis Modem Türkiye aracılığıyla bölgedeki diğer ülkelere de dijital iletişim hizmeti götürmeyi hedefliyoruz” dedi.

“Türkiye’deki internet kullanıcısını uluslararası markalarla buluşturacağız”
Türkiye’de 35 milyonun üstünde internet kullanıcısı ve 24 milyon Facebook üyesi bulunduğunu söyleyen Uslu, Facebook kullanımında Türkiye’nin ABD, Endonezya ve İngiltere’den sonra dünyada 4. sırada yer aldığını vurguladı. Türkiye’nin internet kullanım süreleri açısından Avrupa birincisi olduğunu ifade eden Uslu, “Publicis Modem Türkiye, hizmet verdiği ve vereceği markaların interneti böylesine yoğun kullanan Türkiyeli tüketicilerle buluşmasını sağlamada öncü bir rol oynamak hedefini taşımaktadır” dedi.

Maheu: “Dijital iletişimin her alanında hizmet verecek şekilde yapılandık”
Publicis Modem Global CEO’su Jean-Philippe Maheu, Publicis Modem Türkiye’nin, grubun sahip olduğu teknolojik üstünlükleri Türkiye’ye taşıyacağını belirterek, şöyle devam etti: ”Dijital iletişim stratejisi, dijital ölçümleme, e-CRM, mobil pazarlama, dijital medya planlaması ve danışmanlığı, yeni dijital medya yolları geliştirilmesi gibi alanlardan yaratıcı viral kampanyalara, interaktif pazarlama ve satış desteğine, dijital oyun ve dijital reklamlardan sosyal medya yönetimine dijital iletişimin her alanında hizmet vereceğiz.”