Ana sayfa BT Gündem Qosmio eğlencenin yeni adı

Qosmio eğlencenin yeni adı

108
0

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş. , Toshiba Türkiye Distrübitörü AV Notebook serisinin son yıldızı Qosmio G30’u piyasaya tanıttı. Göz alıcı görüntüler, gelişmiş ses özellikleriyle üstün performans sağlayarak DVD Forum’un yeni HD DVD medya standardı olarak belirlenen optik sürücüsüyle Qosmio G30 Toshiba’nın piyasada ilklere imza atmayı sevdiğini kanıtlıyor. Qosmio G30’u “4’ü 1arada” konseptinin içerisinde tamamen entegre TV tuner, Digital Video Recorder (DVR), üstün audio ve bir Notebook Bilgisayarda bulunması gereken tüm özellikleri barındırıyor. Qosmio G30 Toshiba’ nın en ileri düzey notebook bilgisayarı olmasıyla gerçekten türünün en iyisini arayan bilinçli tüketicinin ideal kişisel eğlence bilgisayarı.

Toshiba’ nın mobil bilişim ve dijital ortam alanındaki önderliğinden bahsetmişken Toshiba Türkiye Genel Müdürü Aytaç Biter’in sözlerine kulak vermek gerekiyor: “Kişisel eğlence sektörünün geleceği üstün görüntü ve ses özellikleri ile güçlü bilişim olanaklarını birleştiren cihazlarda olacaktır. Tüketiciler yaşamlarını kolaylaştıracak ve olanaklarını çoğaltacak çağdaş tasarımlı ürünler talep ediyorlar. Biz de bugünün ve geleceğin ihtiyaçlarını karşılamak için Qosmio serisine yatırım yaptık. Qosmio G30 bizim AV Notebook Bilgisayarlarımızda en yeni teknolojilere sahip olarak bu alanda başarımızı sürdürmeye kararlı olduğumuzun en iyi kanıtıdır”.

Kişisel Eğlencede Son Nokta

HD DVD-ROM sürücünün Toshiba’ nın en gözde Notebook Bilgisayarları olan Qosmio serisine entegrasyonu evde veya yolculukta, dilediğiniz her yerde High Definition görüntülerin tadını çıkarmanızı sağlıyor. Seste daha yüksek kalite için Qosmio G30 ile dünyada ilk defa 1-bit dijital amplifikatörünün Notebook Bilgisayarda kullanımına tanık oluyoruz. Genellikle profesyonel ses sistemlerinde bulunan Harman Kardon ile yeni Bass-Reflex hoparlör teknolojisi, daha fazla amplifikasyon sağlayarak Notebook Bilgisayarınızda sesleri daha net, daha yüksek kalitede dinlemenizi sağlıyor. SRS Audio Enhancement sistemi ile SRS WOW HD ve SRS TruSurround XT teknolojileriyle surround ses ve Notebook Bilgisayarda daha önce eşi görülmemiş bir ses yaşatıyorlar. Dolby Home Theater stereo ve kulaklık, 2- veya 5.1 –kanal hoparlör sistemleri gibi multi kanal audio kaynaklarından daha zengin ve net bir seslere tanık olmanızı sağlıyorlar.

Qosmio G30 audio işlevlerinin Toshiba TruBrite ekran ile birleşimi 1080p sinyal formatına kadar desteklenen zengin renklere sahip, gerçeğe yakın görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Qosmio G30, görüntüde yüksek kalite için QosmioEngine ve NVIDIA GeForce 7600 ile 256MB VRAM grafik işlemci kapasitesiyle, oyun oynarken veya film izlerken güzel görüntüler sağlıyor.