Qualcomm, Snapdragon Smart Viewer

Snapdragon XR1 platformunda geliştirilen yeni Qualcomm Smart Viewer referans tasarımı XR deneyimlerini zenginleştirecek özelliklerle geliyor.

Qualcomm Snapdragon Smart Viewer referans tasarımını tanıttı. Tanıtım, artırılmış ve sanal gerçeklik fuarı Augmented World Expo’da yapıldı. Snapdragon XR1 üzerinde geliştirilen Smart Viewer, GoerTek iş birliğiyle geliştirildi. Referans tasarım, OEM üreticileri ve ekosistem ortaklarının sanal gerçeklik görüntüleyicileri geliştirme süresini kısaltacak.

Dışarıdan güç alıyor

Qualcomm XR Başkanı Hugo Swart, yeni tasarım için
Snapdragon akıllı görüntüleyici referans tasarımı XR1 işlem gücünden faydalanarak hem tüketicilerin hem de girişimlerin kapsamı geliştirilmiş içeriklere erişimine izin veriyor. Referans tasarımı iş yükü dağılımı yapıp kullanıcıların akıllı telefon ya da kişisel bilgisayarlarıyla bağlantı kurarak sunucu cihazın programlama gücünden yararlanıyor. Böylece göz takibi ve  6 Degrees of Freedom (6DoF) denetleyicileri gibi ek özellikler ise daha XR seviyelerini daha derin bir boyuta taşıyarak yeni bir seviyeye ulaştırıyor
dedi.

Qualcomm Smart Viewer yeni tasarımın sunduğu önemli özelliklerden bir diğeri ise hareket takibi. 2 adet 6DoF kamera sayesinde harici hareket sensörlerine olan ihtiyaç ortadan kalkarken el, jest ve göz takibiyle sanal objelerle etkileşim çok daha kolaylaştı. Kullanıcıların sevdiği içerikleri sorunsuzca deneyimleyebilmesi için JDI ile geliştirilen gösterge paneli kullanıldı. Her göz için 2K çözünürlük ve 72 Hz yenileme hızı sunuldu.

Esnek bağlantı yönetimi

Qualcomm Smart Viewer, sunucuya USB-C ile bağlanma seçeneğinin yanı sıra bağımsız moddayken de kaliteli kullanıcı deneyimleri vaat ediyor. Headset, XR1’in heterojen programlama mimarisinden faydalanan ve Qualcomm Kryo işlemci, Qualcomm Adreno grafik işlemci, Qualcomm Hexagon dijital işaret işlemciden oluşuyor. Qualcomm Yapay Zeka sayesinde düşük güçteyken de basit oyunlar, video akışı ve üretkenlik uygulamalarında yüksek performans sunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.