ReklamZ de satıldı

Ballroom International Network ReklamZ, LinkZ ve SEM AŞ şirketlerinden oluşan ReklamZ grubunu, üç şirketin de yüzde 100 hissesini satın alarak bünyesine kattı.

MediaCat’in haberine göre 2002 yılında Orkun Tekin tarafından kurulan ReklamZ, şu anda grup olarak 70 kişiyi istihdam ediyor. Grup şirketlerinden ReklamZ gösterim temelli reklam, LinkZ metin içi reklam, SEM arama motoru temelli pazarlama, Vidyoda video reklamcılığı, MobilZ ise mobil pazarlama alanlarında dijital reklam ürünleri geliştirip pazarlıyor.

Bu yatırımla Türkiye pazarına giren Ballroom, halihazırda Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Romanya’da da benzer faaliyetlerde bulunuyor. Şirket bu yeni yatırımla ReklamZ’nin teknolojik çözümlerini ve tecrübesini, söz konusu ülkelerdeki girişimlerine taşımayı ve böylece bu ülkelerdeki pazar payını genişletmeyi de hedefliyor.

Bu hedefi gerçekleştirmek ve sürdürülebilir kılmak amacıyla Orkun Tekin ve ReklamZ grubu yöneticileri, Ballroom International Network’ün yüzde 10’luk hissesini satın aldılar. Bu ekip, oluşturulan yeni yapı içinde uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek ürün ve hizmet geliştirme görevini de üstlenmiş olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu