Ana sayfa BT Gündem Riverbed ile CheckPoint işbirliği

Riverbed ile CheckPoint işbirliği

89
0

Ortak çözüm, kurumların uzak şube ağlarına benzersiz bir sanallaştırışmış ortam üzerinden koruma ve güvenlik sağlıyor.İş birliği, iki üreticinin birbirini tamamlayan kabiliyetlerinin avantajını kullanıyor. Bir sanallaştırılmış, genişletilebilir veri servisleri platformu olan Riverbed Services Platform (RSP), kurumlara alanının en iyisi uzak ağ servislerini kurabilecekleri bir platform sağlıyor. Check Point Security Gateway R70 ise kurumlara merkezi olarak yönetilebilen kapsamlı bir lider güvenlik çözümleri ailesi sunuyor. Check Point’in geçtiğimiz günlerde güvenlik yazılımı alanında bir çığır açan benzersiz Software Blade mimarisi sayesinde, kurumlar, herhangi bir ortam için, firewall, VPN, atak engelleme, antivirüs, anti-spyware, URL filreleme, Web güvenliği, anti-spam, politika yönetimi gibi Software Blade’ler arasından, tam olarak ihtiyaçları olan güvenlik modüllerini seçebiliyorlar. Kurumlar, şube ofisteki karmaşıklığı en aza indirmek, maliyetleri ve işletme giderlerini azaltmak amacıyla, Security Gateway R70 gibi alanının en iyi çözümleri doğrudan Riverbed Steelhead cihazları üzerine birer sanal cihaz olarak kurabiliyorlar.

Riverbed Başkan Yardımcısı Alan Saldich, günümüzde birçok kurumun maliyetleri azaltmak amacıyla BT konsolidasyonuna yöneldiklerini, RSP’nin kurumlara BT kaynaklarını düzene koyarken, işletme ve sermaye maliyetlerini azaltma olanağı sağladığını söyledi. Saldich, kurumların, Check Point ve Riverbed çözümlerini şube ofiste tek bir çözüm içerisinde birleştirerek, üstün güvenlik ve hızlandırma teknolojilerinden faydalanırken, işletme giderlerini düşürdüklerini belirtti.

Check Point Genel Müdürü Coşkun Göktan ise, Check Point ile Riverbed arasındaki bu iş birliğinin kurumlara WAN optimizasyonu ile kapsamlı güvenliği tek bir çözüm içerisinde sunduğunu, Check Point Security Gateway R70’in, Riverbed Steelhead’in sanallaştırma teknolojisinin avantajını kullanan ve buna Check Point’in lider güvenlik kabiliyetlerini ekleyen yaratıcı bir yaklaşım olduğunu söyledi.

Security Gateway R70’in RSP üzerinde çalışması, kurumlara Check Point’in pazar lideri güvenlik teknolojisi ile Riverbed’in hızlandırma işlevini tek bir donanım platformu -Steelhead cihazı- üzerinde birleştirme olanağı sağlıyor. RSP’yi kullanarak, uzak ofislere alanının en iyisi sanallaştırılmış servisleri maliyet etkin bir şekilde sunmak mümkün oluyor.

Check Point’in yeni Software Blade mimarisine dayanan Check Point Security Gateway R70, esnek güvenlik sağlıyor. Software Blade mimarisi, kurumlara 20’yi aşkın software blade arasından tam olarak ihtiyaç duyduklarını seçebilme olanağı sunuyor. Yeni software blade’ler herhangi bir ilave donanım ihtiyacı olmadan eklenebiliyor. Böylece kurulum süreleri ve işletme maliyetleri düşüyor.

Enterprise Strategy Group Kıdemli Analisti Jon Oltsik, maliyetlerini azaltmaya çalışan kurumlar için şubelerde konsolidasyonun en öncelikli konu olduğunu ancak maliyetleri azaltırken, BT altyapısının güvenliğini ve işgücünün etkililiğini korumanın da zor olduğunu belirtti. Oltsik, Check Point ile Riverbed arasındaki iş birliğinin, alanının en iyisi güvenlik ile WAN optimizasyonunu bir sanallaştırılmış platform üzerinde sunarak bu zorluğa bir çözüm getirdiğinin altını çizdi ve kurumların sanallaştırılmış platformun avantajını kullanarak, BT altyapılarının performansından veya güvenliğinden ödün vermeden işletme maliyetlerini azaltabileceklerini belirtti.