Ana sayfa BT Gündem Robert Kaplan Türkiye’ye geliyor

Robert Kaplan Türkiye’ye geliyor

102
0

Sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen şirketler, doğru kararlar almanın ve doğru stratejiler belirlemenin yollarını Harvard Profesörü Robert Kaplan’dan dinleyecek.Dünyanın en büyük kurumsal yazılım firmalarından SAP tarafından düzenlenecek SAP Forum 2010’un açılışı, Harvard Profesörü Robert Kaplan tarafından yapılacak. 15 Ekim 2010 Cuma günü, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek SAP Forum 2010 kapsamında, 16 ayrı salonda, 28 farklı şirket tarafından 112 sunum gerçekleştirilecek. Geçen sene yaklaşık 4 bin kişinin takip ettiği SAP Forum 2010, farklı sektörlerden yüzlerce şirketi biraraya getiren Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı iş etkinliği olma özelliğini sürüdürüyor. SAP Forum 2010, bu sene dünyaca ünlü bir stratejisti ve düşünürü Türkiye’ye getiriyor. Kurumsal Karne (The Balanced Scorecard) yaklaşımı ile bir çığır açan, binlerce şirketin yönetim biçimine farklı bir bakış açısı getiren ünlü Harvard Profesörü Robert Kaplan, SAP Forum 2010’da Uygulama Üstünlüğü (Execution Premium) adlı son kitabında ortaya koyduğu strateji yönetimi ile ilgili yaklaşımları paylaşacak.
Uzmanların, dünya üzerinde şirket yönetimine ve işletme bilimine katkıda bulunan en önemli bir kaç kişiden biri olarak tanımladığı Robert Kaplan, uluslararası birçok ödülün de sahibi bir kişi. Robert Kaplan, geliştirdiği yaklaşımlar ile bir şirketin mevcut faaliyetlerini stratejik hedefleriyle bütünleştiren yaklaşımlar geliştirdi. Robert Kaplan’ın ortaya koyduğu performans yönetimi sistemi, şirket yöneticilerinin; kurumsal vizyonlarını netleştirmelerini, kaynaklarını, iş süreçlerini ve çalışanlarını entegre bir strateji ile yönetmelerini sağladı. Robert Kaplan özellikle, strateji uygulamaları ve operasyonel mükemmellik için maliyet ve performans yönetim sistemlerini ilişkilendiren yolları kitaplarında vurguladı. Robert Kaplan, SAP Forum 2010’daki sunumunda, iş dünyasında ayakta kalmak isteyen şirketlerin izlemesi gereken yol haritasını gösterecek.
Robert Kaplan SAP Forum 2010’da yapacağı sunumda ağırlıklı olarak son kitabı olan The Execution Premium’da (Uygulama Üstünlüğü) gündeme getirdiği konuların üzerinde duracak. Stratejiniz, iş hedeflerinizde belirtilen finansal sonuçları elde etmeye uygun mu? İşletmenizde stratejilerinizi nasıl uygulamaya koymalısınız? Stratejilerinizin doğruluğu, geçerliliği nasıl test edilir ve gözden geçirilir? Robert Kaplan’ın bunun gibi birçok sorunun cevabını SAP Forum 2010’da yapacağı sunumda izleyenlerle paylaşacak.

16 salonda 28 firma 112 sunum
“Daha Hızlı Daha Verimli” teması ile düzenlenen SAP Forum 2010’da; konularına göre ayrılan 16 salonda, 28 farklı firma tarafından 112 sunum yapılacak. Geçtiğimiz seneler ile karşılaştırdığımızda ek 3 salonda, 21 ek sunum ve yeni katılan SAP iş ortaklarıyla daha da büyüyen SAP Forum 2010, farklı sektörlerden şirket yöneticileri ile tanışmanın, sektörünüzdeki en iyi teknolojik uygulama ve yaklaşımları öğrenmenin yollarını sunacak. Türkiye ekonomisine yön veren firmaların kullandıkları teknolojik çözümleri öğrenme ve bunları iş süreçlerine nasıl entegre ettiklerini anlama fırsatı verecek.
Finans sektörüne için en yeni teknoloji çözümler
SAP Forum 2010’da bu sene ilk defa Bankacılık ve Sigortacılık sektörlerine özel salonlarda uzmanlar tecrübelerini ve başarı hikayelerini paylaşacaklar. Bu salonlarda yapılacak sunumlarda; BDDK’nın yeni kontrol zorunluluklarına uyum sağlamayı kolaylaştıracak, işlemlerde iz sürülebilirliği sağlayacak ve banka verileri üzerinden kişiye özel raporlama alma imkanı verecek yeni çözüm ve uygulamalar tanıtılacak.
SAP müşterisi olan önemli banka ve sigorta şirketlerinin bünyelerinde gerçekleştirilen SAP İş Zekası uygulamalarından, bu uygulamaları kullanarak bu bankaların çözmüş oldukları sorunlardan ve kazanımlarından bahsedilecek. Üst yönetim raporlarından, şube operasyonlarına, BDDK’ya özgü hazırlanan raporlardan karar destek sistemleri oluşturulmasına yönelik çeşitli uygulamalar tanıtılacak.
SAP Forum’da bireysel ve kurumsal bankacılığın mevcut sorunlarını çözmeye yönelik SAP çözümleri masaya yatırılacak. Sigortacılık sektörüne yönelik olarak ise Solvency II adlı yeni risk regülasyonuna uyumluluğu sağlayan çözümler anlatılacak. Hasar süreçlerinin yönetiminde verimlilik sağlayan optimum yaklaşımlar sergilenecek. Sigortacılıkta arka ofis uygulamaları, tahsilat ve ödemeler konularında, SAP’nin global ve yerel iş ortakları, özel sunumlar gerçekleştirecek.
Patronlar SAP Forum 2010’da konuşacak
SAP Forum’un son yıllarda merakla beklenen bölümü “Patronlar Konuşuyor”, bu yıl da SAP projelerini en yetkili ağızlardan dinlemenizi sağlayacak. Patronlar Konuşuyor Paneli’ne katılacak değişik sektörlerden farklı ölçekli firmaların patronları, işletmelerde üretim, planlama, stok yönetimi, maliyet ve karlılık gibi konularda başarılı olmak için neler yaptıklarını, karşılaştıkları sorunları nasıl çözdüklerini anlatacaklar.
SAP Türkiye’den eğitime destek
SAP Türkiye, sosyal sorumluluk kapsamında, yurtdışından gelen bir fonu bağış olarak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’na aktarılacak. SAP Forum 2010’a katılacaklar da, eğer isterlerse, etkinlik günü düzenlenecek araştırma anketi sorularına SMS ile yanıt vererek, 10 TL tutarında, TEGV’e
gönüllü bağışta bulunabilecekler. SAP Forum 2010’da yapılacak 112 sunumun her birinin sonunda dinleyicilerden, TEGV’e bağış yapmaları ricasında bulunulacak. Yapılan bağışlar SAP Forum 2010 salonlarına yerleştirilecek ekranlardan canlı olarak takip edilebilecek.