Ruslar Türkiye’de cep dükkanı arıyor

Rusya’nın telekominükasyon alanındaki en büyük şirketlerinden Euroset’in Türkiye’de oturmuş cep telefonu mağazalar zincirini almak için çalışma yaptığı bildirildi. Rus medyasında yer alan haberlere göre 2005 yılında 2.6 milyar dolar ciro planlayan, Rusya, Kazakistan, Beyaz Rusya ve Ukrayna’da 2 bin 900 mağazaya sahip Euroset, bu rakamı Türkiye’den alacağı mağazalar ile artırmayı planlıyor.

Euroset’in Başkan Yardımcısı Sergey Fomenkov, isim belirtmeden talip oldukları mağazalar zincirinin Antalya ve İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’ye yayılmış bir kuruluş olduğunu söyledi. Fomenkov, “Bu şirket ülke genelinde hizmet veriyor. Özellikle bizim için önemli olan tarafı bu şirketin Antalya ve İstanbul’da geniş çaplı şekilde hizmet veriyor olması. Buralara Rus turistler çok geliyor” dedi.

Dış basında yer alan haberler üzerine Euroset’in tarifine uyduğu için görüşüne başvurduğumuz Ring Mağazacılığın ve C5 Mobile’ın Genel Müdürü Serhat Özeren kendilerine resmi bir teklifin gelmediğini ancak her türlü gelişime açık olduğunu söyledi. Türkiye’de cep telefonu satışı yapan 7bin 500 civarında dükkan bulunduğunu belirten Özeren son dönemde bu sayının hızlı bir şekilde azaldığını öne sürdü.

Özeren “Çünkü merdivenaltı piyasalar son kullanıcının gözünde önemini kaybetmeye başladı. Zincir mağazaların sayısı önümüzdeki aylarda daha da artacak” dedi. Özeren 2006’da franchising vermeyi planladıklarını belirtti. Kaçak cep satışının azalmasıyla markalı mağazalardan alışverişte büyük bir artış yaşanıyor. Ring 60 mağazasıyla Türkiye’nin en büyük cep telefonu mağazalar zincirinden biri konumunda.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.