Rüşvetçi yöneticiler yarın tekrar hakim karşısında

Türkiye’de çok tartışılan E-devlet Kapısı ihalesini Oyak Teknoloji ile kurdukları konsorsiyom ile 19 milyon 850 bin Euro’luk teklifiyle kazanan Singapur Hükümeti ortaklı CrimsonLogic’in yetkilileri rüşvet vermek suçuyla yargılanıyor. Davanın ikinci duruşması 8 Aralık Perşembe günü görülecek. Aralarında Crimson Logic CEO’su Velusamy Mathivanan’ın da bulunduğu dört üst düzey yönetici Carrefour Singapur Bilgi İşlem Müdürü’ne e-tedarik zinciri ihalesinde rüşvet vermekle yargılanıyor. Sanıklar suçlu bulunurlarsa yaklaşık 60’ar bin dolar para cezasına ve 5’er yıl hapis cezasına çarptırılabilecek.

Carrefour Singapur’un yaklaşık 260 bin dolarlık ihalesinde Bilgi İşlem Yöneticisine 20 bin dolar rüşvet vermekle suçlanan CrimsonLogic yöneticileri 20 bin dolar karşılığında kefaletle serbest bırakıldılar ve tutuksuz olarak yargılanıyorlar. Süresiz olarak görevden uzaklaştırılan yöneticilerin yurtdışına kaçmalarının engellenmesi için Pasaportlarına da el konuldu.

CrimsonLogic’in görevden el çektirilen CEO’su Velusamy Mathivanan’ın yerine Leong Peng Kiong geçici CEO olarak görev yapıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.