Rüyalardan tek taş çıktı, teknoloji girdi

ABD’de kadınlara özel yayın yapan TV kanılı Oxygen’in yaptırdığı araştırmaya göre kadın ve erkeklerin teknoloji kullanımındaki fark kapandı. Bir kadının sahip olduğu, kadınlar tarafından işletilen ve yönetilen, tamamen kadınlara yönelik programlar yapan Oxygen Media’nın TRU isimli pazar araştırma şirketine yaptırdığı “The Girls Gone Wired” Kadınlar Ağa Bağlandı başlıklı teknoloji kullanımı araştırması çarpıcı sonuçları ortaya koydu.

Araştırmaya göre kadınların yüzde 80’i teknolojiyi kullanırken kendilerini çok rahat hissederken yüzde 46’sı bilgisayarındaki sorunları kendi başına aşabiliyor.

Araştırmaya katılan kadınlardan yüzde 77’si elmaslarla süslü bir kolye yerine bir Plasma TV’ye sahip olmayı tercih ederken yüzde 86’sı bir çift yeni ayakkabı yerine sayısal fotoğraf makinesinin daha güzel olacağına inanıyor.

15-49 yaş arasında 1.400 kadın ve 700 erkek üzerinde yapılan araştırmaya göre kadınların önümüzdeki beş yıl boyunca e-posta, SMS mesajlaşması, anlık mesaşlaşma, cep telefonları, sayısal fotoğraf makineleri ve kameralı cep telefonlarına ilgisinin daha da artması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.