Sahte Kaspersky yazılımları için Helyum’dan cevap gecikmedi.

Kaspersky’nin geçtiğimiz hafta içerisinde kamuoyunu ortada dolaşan sahte yazılımlar ile uyarmasından sonra o açıklamada ismi geçen Helyum Bilişim konuyla ilgili kısa bir açıklama mesajı yolladı.

Kaspersky’nin eski Türkiye dağıtıcısı Helyum Bilişim’in sahte Kaspersky ürünleriyle ilgili açıklaması şöyle:

Geçtiğimiz Cuma günü basınımızda çıkan Helyum adının geçtiği, bizce asılsız, etik anlayıştan uzak, tutarsız ve mesnetsiz açıklamalara, basınımızı, iş ortaklarımızı ve müşterilerimizi meşgul etmemek adına, bu defa detaylı cevap vermek istemiyoruz. Ürünlerin 3. kişiler tarafından çoğaltılması ile Helyum adının aynı yerde kullanılmasını da kasıtlı buluyor ve kınıyoruz.
 
Helyum kendi çizgisinde, dürüst ve güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir. Varlık sebebini oluşturan hiçbir iş ortağını ve müşterisini mağdur bırakması da mümkün değildir. Hizmetlerimiz kadar kuruluş tarihimiz olan 2006 yılından beridir sattığımız her ürün yasal ve gerçektir. Sonuç olarak Helyum, bu çirkin oyunun bu defaki tuzağına düşmeyecek ve haklarını halen devam etmekte olan
mahkemelerde arayacaktır.

Kaspersky piyasadaki sahte yazılımları için uyardı!..

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.