Ana sayfa BT Gündem Samsung aştı kendini

Samsung aştı kendini

156
0

Samsung Electronics, Mobile WiMAX Summit 2006’da son mobil teknolojilere uyumlu cihazını tanıttı. SPH-P9000 Deluxe MITs isimli PDA tabanlı cep telefonu, geniş bant kablosuz internet erişimi sunan Mobile WiMAX teknolojisi üzerinden ses ve multimedya veri iletişimi yapabiliyor. İşletim sistemi olarak kullanılan Microsoft Windows XP’nin sunduğu kolaylıklar sayesinde kullanıcı, hem eğlence hem de iş amaçlı her türlü içerik ve uygulamaya kolayca erişiyor.SPH-P9000’in daha rahat yazmak ve internette daha kolay sörf yapabilmek için QWERTY klavyesi bulunuyor. Cihazın multimedya seçenekleri MP3 çalar, VOD (Video on Demand) ve 1,3 mega piksellik kamera ile zenginleşiyor. Cep telefonunun 5 inçlik WVGA ekranı film ve belgeleri görüntülemek için tasarlanmış. 30 GB’lık hafıza ise müzik, film ve belgelerinizi yanınızda taşıyabilmenizi sağlıyor. Tüm bu özellikleri bir arada sunan SPH-P9000’in ağırlığıysa yarım kilonun biraz üzerinde.

Mobil teknolojilerde öncü olmak isteyen kullanıcılar için ideal bir yol arkadaşı niteliğindeki yeni cihaz, mobil WiMAX’e ek olarak yine bir geniş bant teknolojisi olan CDMA EV-DO’yu da destekliyor. Samsung SPH-P9000, ilk olarak 2007 yılının ilk yarısında Kore’de piyasaya sürülecek. Çok işlevli cihazların artmasının Mobile WiMAX pazarındaki hareketliliği artırması bekleniyor.

Samsung Electronics Telekomünikasyon Bölümü Başkanı Kitae Lee, yeni SPH-P9000’nin dünyada sayıları birkaçı geçmeyen Mobile WiMAX uyumlu telefondan bir olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “Samsung, küresel Mobile WiMAX servislerinin gelişeceği yakın zamanda mobil uyumlu cihaz portföyünü daha da geliştirecek. Telekomünikasyon teknolojisi ve servisleri pazarındaki üstünlüğünü devam ettirecek olan Samsung, teknoloji ve tasarımın doğru kombinasyonunu kullanarak Mobile WiMAX servisleri ve uyumlu cihazları taleplerini karşılayacak.”