Ana sayfa BT Gündem Samsung Bada isimli mobil telefon uygulama platformunu duyurud

Samsung Bada isimli mobil telefon uygulama platformunu duyurud

122
0

Samsung Electronics yeni açık mobil platformu Samsung bada’yı Aralık ayından itibaren hizmete sokacağını duyurdu. Samsung’un mobil ekosisteminin yeni üyesi, uygulama geliştiricilerine piyasaya sürülen milyonlarca yeni Samsung cep telefonu için uygulamalar yaratmaları için fırsatlar sunacak ve böylelikle de kullanıcılar eğlenceli ve farklı bir mobil deneyimi yaşayabilecek.Dünya çapında daha çok cep telefonu kullanıcısına daha zengin akıllı telefon deneyimine erişim sağlamak için Samsung, birçok farklı mobil uygulama ve içeriği kapsayan yeni bir platform olan Samsung bada’yı sunuyor.

Kore dilinde “okyanus” anlamına gelen “bada”, bu yeni platformu kullanarak yaratılabilecek sınırsız çeşit uygulamaya gönderme yapma amacıyla seçildi. bada ayrıca Samsung’un mobil sektöründe çeşitli birçok açık platforma verdiği önemi de vurguluyor. Samsung, cep telefonlarına yönelik olarak daha önce geliştirdiği platformlardan edindiği deneyimlere dayanarak, yeni platformlar yaratabiliyor ve uygulama geliştiricileri için de birçok fırsatlar sunabiliyor. Uygulama geliştiricileri Samsung bada’yı çok kolay bir şekilde kullanabilecek bu da Samsung bada’yı özellikle Web hizmetlerini kullanan uygulamalar alanında, bugüne kadar piyasada yer alan en geliştirici-dostu platform olarak öne çıkaracak. Samsung bada’nın çığır açan kullanıcı arayüzü; uygulama geliştiricileri için sofistike ve çekici bir arayüz tasarımına da dönüştürülebiliyor.

Samsung cep telefonu kullanıcılarına yönelik seçenekleri zenginleştirerek, onların akıllı telefon deneyimlerinden daha çok keyif almalarına yardımcı oluyor. Samsung bada’yı edinerek kullanıcılar, cep telefonlarında bir dizi farklı uygulamayı kullanabilecek. Samsung bada ayrıca cep telefonu operatörlerine yönelik olarak da entegre edilmesi kolay bir platform sunuyor. Böylece, cep telefonu operatörleri abonelerine benzersiz ve farklı hizmetler sunabilecek.

Samsung mobil uygulama ekosistemi

Samsung 2008 senesinde Samsung Mobile Innovator, Samsung Uygulama Satıcıları Sitesi ve ardından da Samsung Uygulama Paketleri Mağazası’nı hizmete sokarak mobil uygulama ekosistemini kurdu.

Samsung Electronics’te Medya Çözüm Merkezi’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Merkezin Başkanı olan Dr. Hosoo Lee platformla ilgili yaptığı açıklamada, “Samsung’un mobil platformlarını hizmete sokarak, gün geçtikçe artan sayıdaki akıllı telefon için zengin mobil deneyimler sunabileceğiz. Bada, Samsung için bir dönüm noktası olacak. Bu yeni ikonik platform, dünya çapındaki operatörler, uygulama geliştiricileri ve Samsung cep telefonu kullanıcıları için benzersiz fırsatlar sunacak.” dedi.