Samsung’dan buluta özel istemciler

Samsung Electronics yeni nesil bulut bilişim çözümlerini tanıttı. Yeni ürünler arasında B Serisi Cloud Base Station, C Serisi Cloud Monitor ve yeni X Serisi Cloud Box öne çıkmaktadır. Samsung, giderek artan müşteri taleplerine bir cevap olarak oluşturduğu yeni bulut bilişim çözümleri ile şirketlerin sanal masaüstü uygulamaları tarafında daha da gelişmesini hedeflemektedir.

Samsung Electronics Ekran Satış ve Pazarlama Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeong-Hwan Kim, “Üç yeni bulut bilişim çözümünü tanıtmaktan gurur duyuyoruz. Samsung’un B, C ve X Serisi ürünleri şirketlere verimliliği artıran ve işletme masraflarını azaltan entegre çözümler sağlıyor.” dedi.

Samsung’un en son bulut bilişim cihazları kullanıcılara verileri, merkezi bir sunucu veya ağ üzerinde güvenli bir şekilde depolama olanağı sağlıyor ve böylece sunucuları birleştirirken aynı zamanda verilerin çalınması ya da kaybolması endişesine de son veriyor. Sistem yönetimini basitleştirip verimliliği iyileştiren Samsung’un yeni bulut çözümleri, kullanıcının merkezi sunucusuna bağlantı sağlayabilmekte ve böylece kullanıcılara işletim sistemine (OS) ve gereksinim duydukları uygulamalara doğrudan erişebilme olanağını sunabilmektedir. Bu özelliklerin yanında sunulan benzersiz performansın sağladığı çok yönlülük sayesinde çok geniş bir çerçevedeki kullanıcı gereksinimleri karşılanabilecektir.

Samsung hem sıfır istemci (Zero Client), hem de ince istemci (Thin Client) sınıfında bulut çözümleri sunuyor. Sıfır istemci ürünleri olan B Serisi Cloud Base Station ve C Serisi Cloud Monitor, merkezi bir sunucuya bağlı bulut cihazları olarak çalışmakta ve geleneksel PC altyapısı karşısında bir alternatif oluşturmaktadır. Samsung’un X Serisi Cloud Box ürünü ise Samsung tarafından sunulan ve bulutta çalışan ilk bağımsız masaüstü çözümüdür. Müşteriye hem esnek bir kullanıcı erişimi, hem de mevcut ekran yatırımını kullanmaya devam etme olanağı sunabilmektedir; böylece şirketlere bulut bilişimin başlangıç yatırımlarında daha fazla tasarruf sağlamaktadır

Sıfır İstemci (Zero Client) Çözümleri: Cloud Monitor ve Cloud Base Station
Samsung’un yerel olarak hiçbir verinin saklanmadığı Cloud Monitor ve Cloud Base Station ürünleri gelişmiş güvenlik sağlamanın dışında, 2. nesil Teradici yonga setine sahip olan bu cihazların açılma ve yanıt sürelerinin kısa olması, gelişmiş resim kalitesi ve basitleştirilmiş sistem yönetimi en yeni bulut teknolojilerinin bir örneğini oluştururken, aynı zamanda Samsung’un bu pazarla ilgili kararlılığını da güçlü bir şekilde vurgulamaktadır.

Samsung’un yeni bulut bilişim çözümü olan B Serisi Cloud Base Station (NB-NH) ürünleri kullanıcıya kendi mevcut monitörlerini kullanabilme kolaylığını sunmanın dışında, kullanıcıların mevcut monitörlerini birkaç dakika içinde bulut tabanlı hepsi-bir-arada (All-in-One) ekranlar haline getirebilme özelliğine sahiptir.

Eksiksiz bir hepsi-bir-arada ürün olan Samsung’un C Serisi monitöründe (Cloud Monitor) DVI çıkışı, D-sub girişi, dört adet USB 2.0 bağlantı noktası ve dahili hoparlörler bulunmaktadır. C Serisi monitörler 19 inç (NC191) ve 23,6 inç (NC241) ekran boyutlarında sunulmaktadır. C Serisi monitörler bir yandan gelişmiş görüntü kalitesi sunarken diğer yandan da LED BLU monitörlerle CCFL LCD monitörlere oranla yüzde 40 enerji tasarrufu sağlayabilmektedir.

İnce İstemci (Thin Client) Çözümleri: Cloud Box
Samsung’un X Serisi Cloud Box (TX-WN) ürünü tüm standart monitörlere bağlanabilen, kullanıcıların bulutta bulunan verilere pratik bir şekilde erişmelerine ve burada veri depolamalarına olanak sağlayan en basit bulut bilişim çözümüdür. Cloud Box’da aynı zamanda Samsung’un MagicRMS Pro yazılımı da bulunmakta olup bu yazılım sayesinde yazılım yönetimi işlemleri veya işletim sistemi (OS) güncellemeleri tek bir uzak konumdan merkezi sunucu aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.