Ana sayfa BT Gündem Samsung’dan tak kullan USB fotoğraf makinesi

Samsung’dan tak kullan USB fotoğraf makinesi

113
0

PL90’ın entegre USB soketi, fotoğraf makinesinin, Otomatik-Kurulum intelli-studio yazılımını da içeren tak ve oynat özellikleri ve USB ile istenen her bilgisayara anında erişim özelliği ile içeriklerin hızlı ve kolay bir şekilde arkadaşlarla ve aile üyeleri ile paylaşılabilmesine olanak tanıyor. Ayrıca, kullanıcılar PL90’ın pilinin ne zaman biteceği hakkında da endişelenmek zorunda kalmıyor. USB bağlayıcısı kullanıcıların ayrı bir elektrik kablosuna ihtiyaç duymadan pili şarj etmelerini mümkün kılıyor.

Samsung Tüketici Elektroniği Direktörü Lemi Paksoy, PL90 ile ilgili yaptığı açıklamada, “PL90’ın sunduğu çekim, bağlantı, anında paylaşım ve hareket haklindeyken dahi şarj olma özellikleri ile kullanıcıların fotoğraf çekimi deneyimlerini en zengin şekilde yaşamalarını istiyoruz. Günümüzün hızlı ve dinamik dünyasında, tüketicilerin bu özelliklere kolayca erişime ihtiyaçlarının olduğunun bilincindeyiz. PL90 ile bu

gücü onlara sunuyoruz. PL90, Samsung fotoğraf makinelerinin tasarlanma ve geliştirilme sürecinde yenilikçiliğe verdiğimiz önemin en yeni kanıtlarındandır” dedi.

Akıllı Özellikler

PL90’ın sunduğu özellikler arasında Samsung’un yeni Akıllı Otomatik Çekim (Fotoğraf & Video) teknolojisi yer alıyor. Akıllı otomatik çekim, kullanıcıların hemen hemen her koşulda mükemmel kareler çekebilmelerine olanak tanıyor. Akıllı otomatik çekim fonksiyonu, otomatik olarak fotoğraf makinesinin çekim modunu çekim yapılan ortama göre ayarlıyor. Bu özellik sayesinde çekim ister gece ister gündüz yapılsın ya da ister manzara çekimi ister portre çekimi olsun, basitçe çek tuşuna basıldığında en mükemmel kareyi yakalamak mümkün hale geliyor.

Yenilikçi özelliklerle donatılmış olan PL90’da ayrıca Samsung’un Mükemmel Portre Sistemi de yer alıyor. Bu sistem, kullanıcıların daha çarpıcı, pırıl pırıl ve canlı kareler elde etmeleri için farklı birçok çekim modu içeriyor. Kendi Portreniz fonksiyonu ile kullanıcılar kameranın arkasından önüne geçebiliyor ve kendi fotoğraflarını çekebiliyor. Modelde yer alan özneyi izleme ve kullanıcıyı tam olarak kareye girdiği zaman sesli olarak uyarma özelliği ile kullanıcı da resimlerde yer alabiliyor. Yüz Tanıma özelliği en fazla on iki farklı yüzü tanıyor ve otomatik olarak tespit ediyor. Bu sayede grup fotoğraflarında dahi bu yüzlere açıkça odaklanılmasını sağlıyor. Yenilikçi Güzellik Çekimi fonksiyonu kullanıcıların karede yer alan yüzün parlaklığını, cildin rengini ayarlamasına olanak tanırken, yüzdeki bazı kusurları da azaltabiliyor. PL90’da Gülümseme Çekimi ve Göz Kırpma Algılama özelikleri de yer alıyor. Gülümseme Çekimi sayesinde fotoğrafı çekilecek olan kişi güldüğünde makine otomatik olarak fotoğrafı çekiyor. Göz Kırpma Algılama özelliği sayesinde de fotoğrafı çekilecek olan kişinin gözleri kapalıysa çekimi açılana kadar erteliyor.

PL90’da tüm bu yenilikçi özelliklerin yanısıra, akıllı ve gelişmiş Akıllı Albüm özelliği de yer alıyor. Akıllı Albüm, kullanıcıların hızlı bir şekilde çektikleri fotoğrafları tek tek tümüne bakmaya gerek kalmayacak şekilde, otomatik olarak içeriğe göre düzenlemelerine olanak sağlıyor. Örneğin kullanıcı çekim tarihi, saati hatta renklere göre resimler arasında arama yapabiliyor.