Ana sayfa BT Gündem Samsung ilk BLU-Ray disk çaları tanıttı

Samsung ilk BLU-Ray disk çaları tanıttı

97
0

Geleceğin ev eğlencesi teknolojisi, dünyanın ilk seri üretim Blu-ray disk çaları Samsung BD-P1000 ile bugünden elinizin altında.BD-P1000 Blu-ray disk çalar, high-definition ekranların tüm avantajını sunarken, 720p, 1080i ve 1080p video çözünürlüklerde görüntü sağlıyor. Ayrıca 1080p ile HDMI üzerinden mümkün olan en iyi çözünürlüğü sağlayan BD-P1000, standart DVD’lerin görüntü kalitesini artıran dönüşüm desteğini de sunuyor.

BD-P1000, kullanıcının evinde var olan televizyonları Blu-ray disk çalarla kolayca ilişkilendirebilmek için dijital audio/video arayüzünü tek bir kabloyla tamamen destekleyen yüksek çözünürlüklü multimedya arayüzü (HDMI) çıkışı içeriyor.

İkisi bir arada, daha ucuza
Samsung Ses ve Video Bölümü Başkanı D.S. Jun, Samsung’un Blu-ray disk çalarının dünyada tek olduğunu vurgulayarak, “Samsung, gelecek nesil optik formattaki liderliğini yeniliklerle devam ettirecek” dedi.

Samsung’un kendine özgü iki lensli teknolojisi, geleneksel DVD ve CD’lerle Blu-ray diskleri aynı sistemde çalarak daha düşük maliyetle bir araya getiriyor. DVD-RAM, DVD-RW ve DVD-R formatlarını destekleyen BD-P1000’de, ayrıca iki farklı yuvada 10 farklı bellek kartı okuyucusu (10 in 2), Dolby dijital, DTS ve pop-up, tam renkli yüksek çözünürlüklü animasyon düğmesi, gelişmiş bitmap ve altyazı desteği bulunuyor.

Altı kat fazla kapasite
Blu-ray disklerin yüksek depolama kapasitesi, Samsung BD-P1000 kullanıcısına tek katmanlı disklerde 25 GB içerik (çift katmanlılarda 50 GB) kullanabilme imkanı veriyor. Bu da geleneksel DVD’lerin yaklaşık altı katı depolama hacmi veya iki saatlik yüksek çözünürlüklü film için yeterli boş alan anlamına geliyor.

Geleceğin teknolojisi olarak gösterlen Blu-ray diskler, aralarından Samsung’un da bulunduğu dünyanın en büyük elektronik şirketlerinden oluşan bir grup tarafından yaratıldı. Tüketicilerin yüksek çözünürlükte kayıt yapabilme ihtiyacını karşılamak için geliştirilen Blu-ray diskler, DVD’nin video kayıt kapasitesinin çok üzerine çıkabiliyor. Oyun ve interaktif medya uygulamalarında ise avantajı çok daha fazla.

Bağlantı birimleri olarak CVBS çıkışı, S-Video çıkışı, HDMI ve hem dijital hem de analog çıkışları bulunan Blu-ray disk çalar, 192 KHz LPCM, Dolby dijital, DTS ve MP3 ses formatlarını destekliyor. BD-P1000’in desteklediği belek kartı sistemleri ise kompakt flaş, micro drive, SD, mini SD, MMC & RS-MMC, memory stick, memory stick pro, memory stick pro duo ve memory stick duo.