Ana sayfa BT Gündem Samsung MP3 çalarlarda yenilik

Samsung MP3 çalarlarda yenilik

117
0

Samsung’un MP3 ekibi sadece yeni ürün geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda daha önce satışa sunulan Samsung MP3 çalarların güncelleştirilmesi için de çalışıyor.Samsung’un yeni eğlence cihazı T9’un Bluetooth özellikli sürümleri 2007’den itibaren Web üzerinden temin edilebilecek. T9 kullanıcıları ayrıca, Samsung’un internet sitesinden her ay bir yeni bedava oyun indirebilme şansına sahip olacak.

Daha önce piyasaya sunulan Samsung MP3 çaları bulunan kullanıcılar ise Samsung’a özel bir gömülü yazılım (firmware) olan V2.45’i kullanarak cihazlarına ek özellikler katabilecek. Örneğin Z5’in 35 saat olan pil ömrü, Samsung’un sitesinden indirebilen gömülü yazılım ile 45 saate çıkarılabilecek.

Bir donanım cihazına iliştirilen yazılım olarak tanımlanan gömülü yazılım (firmware), cihaz bileşenleri üzerindeki çeşitli donanımların işlevlerini nasıl yerine getireceklerini bildiren ve genellikle tekrar yazılabilir olan ufak kodlardan oluşuyor. Gömülü yazılımlar ağırlıklı olarak, zaman içinde cihazın kullanım özelliklerinin geliştirilmesi amacıyla geliştiriliyor.