Samsung Netbook pazarına hızlı daldı

Samsung Electronics Samsung NC10 ile global netbook pazarına hızlı bir giriş yaptı. Küçük, hafif ve oldukça fonksiyonel olan NC10 piyasadaki diğer ürünlerin karşısında, şık tasarımı ve üstün performansı ile öne çıkıyor. “Sürekli Hareket Halindeki Teknoloji Takipçilerinin” ihtiyaçları düşünülerek geliştirilen NC10’un uzman el işçiliği yanısıra hem kullanılabilirliği hem de stili fark yaratıyor. Ultra kompakt ve zarif kasasının mükemmel görünümü ve dokusu, pürüzsüz ve entegre bir üretim sürecinin sonucu olarak ortaya çıktı. Netbook farklı stilleri yansıtan renk seçenekleriyle sunuluyor.
Ultra Taşınabilirlik
Yalnızca 1.33 kg ağırlığıyla dünyanın en hafif 6 hücre-bataryalı, 10.2”’lik netbook’u olmasına rağmen NC10, çarpıcı 10.2” WSVGA (1024X60) SuperBright © Non-Gloss LED ekrana ve sınıfındaki diğer ürünlerle karşılaştırıldığında çok daha kolay yazmaya olanak sağlayan normal ebatlardaki ergonomik PC tarzı klavyeye sahip.
Ayrıca Intel’in en küçük ve az enerji tüketen işlemcisi Intel® Atom™, NC10’un ağırlık, boyut ve maliyet açısından en güçlü bilgi işlem fonksiyonlarını sunmasına olanak sağlıyor. Microsoft™ Windows® XP Home işletim sistemini 80 – 160 GB sabit sürücü depolama kapasitesi ile birarada sunarak NC10 kendi sınıfında fiyat/performans açısından yeni bir standart belirliyor.
Daima Hareket Halinde
NC10’un ultra dayanıklı Protect-o-Edge© kasası günlük yaşamın olağan stres ve zorluklarına kolayca dayanabiliyor ve bu da NC10’u mobil yaşam tarzları için ideal bir yol arkadaşı yapıyor. Maksimum özgürlük ve taşınabilirlik için NC10 daha uzun yaşam süresine sahip batarya performansı da sunuyor. 8 saate* kadar ömrü olan 6 hücreli bataryası ile bu küçük enerji küpü, hareket halinde çalışmayı çok daha pratik hale getiriyor.

Sürekli bağlantıda olmak için tek yapmanız gereken
NC10 kullanıcıların evdeyken ya da hareket halindeyken Internet’e erişmelerine olanak sağlıyor. Hızlı internet erişimi için Atheros® 802.11b.g kablosuz LAN, 10/100 Ethernet LAN ve opsiyonel Bluetooth 2.0+EDR* gibi kapsamlı gelişmiş iletişim teknolojilerini içeriyor. Ayrıca, dahili dijital kamerası sayesinde video konferans ve canlı mesajlaşma kullanarak kullanıcılar sürekli sevdikleriyle ve iş ortakları ile irtibatta kalabiliyor. Diğer özellikler arasında 3’ü 1 arada çoklu hafıza kartı okuyucusu, VGA bağlantısı, mikrofon ve kulaklık girişi ve 3 adet de usb bağlantı noktası bulunuyor.
Antibakteriyel klavye
NC10, Samsung’un öne çıkan yeniliklerinden biri olan Silver Nano Teknolojisine sahip. Klavyeye serpiştirilen nano boyutta gümüş iyon tozu ile sistem çok daha uzun süre bakterilerden korunmuş olur ve kullanıcılara hijyenik bir çalışma ortamı sağlar.
Üst sınıf, benzersiz ekonomi
NC10, ilk kez dizüstü bilgisayar alan veya kullandığı dizüstü bilgisayarı tamamlamak isteyenler için en ideal yardımcı. Düşük fiyatı ve pratik kullanımı ile internete kesintisiz erişmek, e-posta ve sosyal ağları kullanabilmek veya ofis programlarının rahatlıkla kullanılabilmesi için kullanıcı dostu bir yöntem sunuyor.
Samsung Electronics Türkiye Ofisi IT ürünleri Satış ve Pazarlama müdürü Barış Kestep; Samsung’un uzun zamandır netbook pazarına girmek ve tüketiciler için değer yaratmak için pazarı incelediğini söyledi.
“Kapsamlı ve detaylı AR&GE ağımız sayesinde, tüketicilerin bu ürünlerle ilgili küçük klavye ve kısa batarya ömrü gibi konularda hayal kırıklığına uğradıklarınıı öğrendik. Bu bilgiler bizim için çok değerliydi, çünkü bu bilgiler sayesinde tüketicilerin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak bir ürün geliştirebildik. Küçük ve hafif, mobil çalışma ve internette gezebilmek için gereken güç ve fonksiyonelliğe sahip NC10, avucunuzun içi ve parmaklarınızın ucundan gerçek bir çevrimiçi deneyimi yaşatacak.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu