Ana sayfa BT Gündem Samsung TV’de rekor üstüne rekor kırıyor

Samsung TV’de rekor üstüne rekor kırıyor

61
0

Son 10 çeyrektir adet bazında yeni bir rekora imza atan ve ardarda 12 çeyrektir de ciro bazında birinci olan Samsung; bu performansıyla dünya pazarındaki liderlik konumunu da pekiştirmiş oldu. Uluslararası araştırma şirketi DisplaySearch’ün raporuna göre, 2008 yılının dördüncü çeyreğinde rekor sayılacak bir satış gerçekleştiren Samsung 10.2 milyon adetlik TV satışı ile 6.73 milyar USD’lık ciroya ulaştı. Bu rakamlarla, satış hacmi bazında pazar payı %17.7, ciro bazında pazar payı ise %22 oldu.

Anadolu Grubu Otomotiv ve Elektronik Grup Başkanı, Anadolu Elektronik Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Eser, Samsung Electronics Türkiye Genel Müdürü C.S.Lee, Anadolu Elektronik Genel Müdürü Serdar Güray’ın katılımı ile gerçekleşen toplantıda açılış konuşmasını yapan Kamil Eser; küresel ekonomik şartlara rağmen 2009 ve sonrası için kendilerine iddialı hedefler koyduklarının altını çizerek, 2011 yılında ciro hedeflerinin 1 Milyar TL olarak belirlendiğini söyledi. Bu başarı hikayesinin ardında Samsung’un kalite ve teknolojisinin yanı sıra Anadolu Grubu’nun gücü ve yönetim becerisinin de bulunduğunu ifade eden Kamil Eser; Samsung Türkiye ekibine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

2008 yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Ortadoğu ve Afrika bölgesinde Samsung’un konumunu daha da güçlendirdiğini ifade eden Samsung Electronics Türkiye Genel Müdürü C.S.Lee; 2009 yılında da LED TV serisi ile şirketin bu başarısını pekiştirmeyi hedeflediğini söyledi. C.S.Lee, “Küresel ekonomideki belirsizliklerin yol açtığı zorlayıcı pazar koşullarına rağmen, Samsung markalı TV’lerin ve özellikle LCD TV’lerin satışlarında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Ortadoğu ve Afrika bölgesinde güçlü bir büyüme kaydedildi. Bu artan talep, tüketicilerin Samsung’u yüksek kalitesi ve yenilikçi ürünleri için tercih ettiklerinin açık bir göstergesidir. Bugün pazara sunduğumuz ve ‘tüm dünyada görüntü kalitesinde yeni bir çığır açacak’ light emitting diode aydınlatma teknolojisini içeren ultra ince LED TV serisi ile tüketicilerimizin bu güvenini pekiştirmeyi umuyoruz.” şeklinde konuştu. Konuşmasında Samsung Electronics’in Türkiye’deki bu çok önemli başarısına büyük katkısı bulunan Anadolu Elektronik’e de ayrıca teşekkür eden C.S Lee; “Değerli iş ortağımız Anadolu Elektronik ile süregelen verimli işbirliğimiz paralelinde nice başarı hikayelerini birlikte yazmaya devam edeceğimize yürekten inanıyoruz.” dedi.

Literatürde “Mega” olarak adlandırılacak, yüksek seviyede dinamik kontrast oranları ve çığır açan aydınlatma kaynağı ile öne çıkacak LED TV’ler ile Samsung’un 2009 yılını da pazar lideri olarak tamamlayacağına inandığını dile getiren Anadolu Elektronik Genel Müdürü Serdar Güray da, ekonomideki tüm olumsuz koşullara rağmen 2009’un ilk 2 ayındaki verilere göre Samsung’un sektör liderliği konumunu korumaya devam ettiğini söyledi.

Güray, Anadolu Elektronik’in 300 milyon TL. olan 2008 cirosunu, 2009 yılında 400 milyon TL. ve 2008 yılında %20 olan pazar payını da %23 olarak hedeflediklerini vurguladı. FPTV üreticileri arasında yüzde 6.7’lik ÖTV indirimini tamamen tüketicilere yansıtan tek marka olduğunu hatırlatan Güray, Samsung LED TV serileri ile de tüketicilere eşsiz fırsatlar sunmaya devam edeceklerini belirtti. Serdar Güray “Halihazırda 80 adet olan Samsung Digital Plazalarımızı, 2009 yılı sonuna kadar 100 adede ulaştırmayı hedefliyoruz. Son olarak İskenderun’da bir Samsung Digital Plaza açtık, sırada Batman var. Bu yıl içinde hedefimiz Türkiye’nin hemen her noktasında bir Samsung Digital Plaza açarak, tüm tüketicilerimizi, Samsung sahibi olma ayrıcalıgından faydalandırmaktır.” şeklinde konuştu