Samsung’un Avrupalı müşterilerine Türkiye’den hizmet veriliyor

Uluslararası alanda profesyonel çağrı merkezi hizmetleri veren Unamic/HCN, Türkiye’deki iş hacmini dünya devi şirketlerle genişletmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Samsung, Hollanda ve Belçika’da yaşayan Samsung cep telefonu ve IT ekipmanları kullanan müşterilerine, İstanbul’daki Unamic/HCN Türkiye ofisinden hizmet vermeye başladı. Samsung’un Hollanda ve Belçika’da yaşayan Avrupalı müşterileri Samsung’u aradıklarında, Unamic/HCN’nin İstanbul Ümraniye’deki 2.000 metrekarelik yeni çağrı merkezinde ana dilleri gibi Felemenkçe ve Fransızca konuşan 25 kişilik Türk bir ekipten destek hizmeti alıyor.

Samsung müşterilerinden gelen çağrıları almaya başlayan Unamic/HCN, bu proje kapsamında, daha önce gerçekleştirilmemiş bir iş modelini de hayata geçirdi. Unamic/HCN Samsung projesi için, Hollanda’da yaşayan Türk vatandaşlarını Türkiye’ye geri dönmeye, Unamic/HCN’de çalışmaları için teşvik etmeye yönelik özel bir çalışma yaptı. Bu amaçla, yurt dışında yaşayan iyi eğitimli Türk gençlerini Türkiye’de işe almaya yönelik açtığı http://www.werkeninturkije.com adlı internet sitesinden bu projeyi tanıttı. Ayrıca Sosyal medya üzerinden de interaktif bir işe alım modeli uygulandı ve başarılı bir sonuç elde edildi.

Unamic/HCN, Samsung cep telefonları ve IT ekipmanları kullanan tüketicilerden gelen tüm çağrıları karşılayacak. Baştan uca tüm süreç yönetimi Unamic/HCN Türkiye tarafından gerçekleştirilecek projede, sesli yanıt sistemi, çağrı dağılımı, ses ve görüntü kaydı, işgücü planlama gibi hizmetler veriliyor olacak. Proje öncesinde, Unamic/HCN Türkiye çalışanlarının teknik eğitimleri Samsung tarafından verildi.
Çalışanlar gelişen ihtiyaç ve müşteri beklentilerine göre ayrıca Unamic/HCN’nin eğitim departmanı tarafından da düzenli eğitimlerden geçirilecek.  

Samsung Benelüks Ülkeleri Çağrı Merkezleri Müdürü Denny Haayen; “Samsung olarak verilen hizmetin kalitesini de göz önünde bulundurarak Unamic/HCN ile iş birliği yapmaya karar verdik. Çağrı merkezi hizmetini, İstanbul’dan vererek, hizmet kapsamını büyüttük. Benelüks ülkelerine çağrı merkezi hizmeti verecek, yakın çevre ülke tercihimizin Türkiye olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Samsung gibi alanında lider bir firmayla çalışmaktan memnun olduklarını söyleyen Unamic/HCN Türkiye Satış Direktörü İlker Tekin; “Unamic/HCN Türkiye, kendisini Hollanda orjinli bir Türk firması olarak konumladığından bünyesinde hem Hollanda’lı profesyonelleri hem de Türk profesyonelleri barındırıyor. Bünyemizde, her iki kültürün birleşiminden oluşan bir yönetim modelini barındırıyoruz. Samsung projesinde de bu özelliğimiz ön planda olacak ve inanıyorum ki birlikte çok başarılı işlere imza atacağız” dedi.

Unamic/HCN, kendi bünyesinde oluşturduğu “Samsung Dünyası” adını verdiği bir bölümde, hizmet verilen tüm Samsung ürünlerini çalışanların kullanımına sundu. Böylece Unamic/HCN çalışanlarının teknik bilgilerinin yanı sıra hizmet verilen Samsung ürünlerini birebir kullanma deneyimine sahip olmaları sağlandı.

Proje için Hollanda Cyber Center’den destek alan Unamic/HCN Türkiye, IT desteğini de Unamic/HCN Hollanda ekibinden alıyor. Projenin gelişme aşamasında ortaya çıkacak yeni hizmetlerin de yine Türkiye üzerinden verilmesi planlanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu