Samsung’un Büyük Ortadoğu Projesi İstanbul’dan başladı

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da artan başarısını kutlayan Samsung Electronics, İstanbul’da gerçekleşen bölgesel etkinliği Samsung Forum’da, stratejisini ve 2011 ürün portföyünü anlattı. Samsung, “Smarter Life” (Daha Akıllı Yaşam) anlayışı etrafında, bölgesel pazardaki gücünü pekiştirme amacını, ve bu doğrultuda geliştirdiğii internet bağlantılı televizyonlar, kullanıcının ihtiyacına göre geliştirilen dijital fotoğraf makinaları, ve mobil teknolojiler alanındaki son inovasyonlarnı aktardı.
Samsung Electronics Türkiye’nin Başkanı Sung Yong Hong, basın ve ortaklardan oluşan bir grup önünde Samsung’un “Smarter Life” felsefesinin temel taşlarını tanımladı: Akıllı Tasarım, Akıllı Deneyimler ve Akıllı Bağlantılar.

· Akıllı Tasarım – Tüketiciler için fonksiyonelliği artıran sezgisel tasarımlar yaratır.

· Akıllı Deneyimler – Geniş platformda, çok çeşitli uygulama, oyun ve programlamayı mümkün kılar, ve bunu parlak ve dinamik ekran ile buluşturur.

· Akıllı Bağlantılar – Samsung cihazlarının otomatik olarak birbirlerine bağlanması ile içerik paylaşımını mümkün kılar ve kullanıcı deneyimini zenginleştirir.

Mr. Hong, “Akıllı TV ve 3D odağımız sayesinde tüm Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde 1. sıraya ulaşmayı umarak TV’deki liderliğimizi korumayı bekliyoruz“ dedi. “2011 yılı içinde Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde ev aletlerinde de 1. sıraya gelmek hedeflerimiz arasında. Cep telefonalarında, Galaxy II, Galaxy Touch ve Duo gibi son teknoloji akıllı telefonlara odaklanmaya devam edeceğiz. Bilişim küme stratejimiz yükselen bu kategoride kanallarımızı daha da çeşitlendirmemizi sağlayacak. Son olarak 2011’de, televizyon ve monitörlerde, pazar payımızı yüzde 20’nin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

2010’da, Samsung, bölgede daha güçlü satışlar ve iyileşen ortaklık ilişkileri sayesinde yüzde 34’lük bir büyüme ve 4,4 milyar dolarlık rekor satış gerçekleştirdi. Bu başarı şirketin 135,8 milyar dolarlık global gelirine katkıda bulundu. Samsung bu rakamla kendi tarihindeki en başarılı gelir rakamına ulaşmış oldu.

Mr. Hong, “Ek olarak, güçlü petrol fiyatları ve artan devlet yatırımlarıyla bölgesel ekonominin iyileşmeye devam edeceğini ve 2011’de rekabetin biraz daha zorlu olmasını bekliyoruz,” dedi. “Bizler ürün kategorilerinde pazar liderliği için rekabet ederken Samsung daha güçlü ve esnek hale gelmek için fırsat aramaya devam edecek. Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi çapında tercih edilen ultra-premium ve ikon bir marka olmayı amaçladığımız için bu yıl için hedeflerimiz oldukça iddialı.”

Ev Eğlencesinin Geleceğini Yaratmak

Televizyon, oturma odasında teknolojinin merkezi haline geldikçe, Samsung tüketicileri eğlendiren, bağlı ve sezgisel bir TV deneyimi yaratmak amacıyla ürün özelliklerini güçlendirmeyi ve basitleştirmeyi hedefliyor. Samsung’un yeni dar çerçeve tasarımı, lokomotif LED TV Serisi ve tüm 2011 LED TV’ler ile Blu-ray ürünlerinde bulunan yeni Smart Hub özelliği ile bunu kusursuz şekilde başarabiliyor.

Samsung, liste başı LED televizyonları Samsung D8000 ve D7000 LED TV için çerçeveyi 5.08 milimetreye incelterek TV ekranını yeniden tasarladı. D8000 Plazma Serisi, Samsung’un Plazma+1 tasarımını, televizyonun dış ebadını artırmadan ekstra ekran büyüklüğü sağlayan Samsung’un ultra dar çerçevesiyle geleneksel TV çerçevesini bertaraf ederek ortaya koyuyor. Bunlara ek olarak Samsung D8000 Plazma Serisi, 51 inç ve 64 inç seyredilebilir ekran büyüklüğüne sahip.

Samsung üstün tasarım özelliklerini tüketicilerin eğlencesini zenginleştirmek amacıyla ileri Smart TV (Akıllı TV) özellikleriyle birleştirdi. Samsung’un Smart Hub’ı geniş bir içerik alanına bağlanmak, bu alanı keşfetmek ve keyfini sürmek için basit bir menü sistemine sahip. Kullanıcılar filmleri, şovları ve videoları bağlı cihazlar aracılığı ile araştırabiliyor, TV’lerinden interneti tarayabiliyor ve dünyanın televizyon için ilk uygulama mağazası Samsung Apps’ten çok çeşitli uygulamalara ulaşabiliyorlar. Samsung 2011 premium TV serilerini —LED D5500 serisi üstü ve PDP D8000—Smart TV (Akıllı TV) özellikleri ile sunuyor olacak.

Samsung bu sene Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’nde görüntüleme ve ev eğlencesi üzerine bir kaç başka yenilik daha sunacak:

· Blu-ray Oynatıcılar – Samsung’un D7500’ü kullanıcıya yer kazandırıyor, duvara monte edilebiliyor ve endüstriye liderlik eden özellikleri sadece 23 milimetrelik bir derinliğe görüntü kalitesinden ödün vermeden sığabiliyor.. Yenilikçi 2D’den 3D’ye dönüşüm yetisi, tüketicilerin resimlerle, filmlerle ve akan videolarla 3D deneyiminin keyfine varmasını sağlıyor.

· Blu-ray Ev Sinema (Home Theater) Sistemi – HT-C6750WK Samsung’un yerleşik (built-in) karaoke özellikli yeni nesil sistemi. Ürünün “3D Ses” yeteneği ses ile görüntüyü senkronize ederek sesin 3D görüntü ile “hareket ettiği” derin bir deneyim yaratıyor. HT-C6750WK aynı zamanda Blu-ray disklerin 1080p HD kaydıyla 3D içeriği 1330 wattlık, 7,1 kanallı sistem halinde bir araya getiriyor ve Samsung’un Kristal Amplifikatör (Crystal Amplifier) teknolojisi sayesinde inanılmaz derecede saf bir ses sunabiliyor.

· Aksesuarlar – Samsung, aralarında dünyanın en hafif ve numaralı gözlüklere de uygun aktif 3D gözlükleri, TV konferansı için Skype sertifikalı HD kamera ve aktif 3D gözlükler için kablosuz şarj aleti de bulunan bir dizi aksesuar sunuyor.

· Ekranlar –SA950 de dahil olmak üzere, Samsung’un HD 3D LED Monitor 9 Serisi, tam çözünürlük görüntü kalitesi (1920×1080) ve yerleşik bir verici, ambalajlı bir çift aktif 3D gözlük ve HD desteği sayesinde paket halinde komple bir 3D çözümü sunuyor. Buna kıyasla, yeni 3D LED HDTV monitörü TA950 TV, beklenmedik derecede çarpıcı ve asimetrik gümüş tasarımı ile TV yayın sinyallerini 2B ve 3D olarak alabiliyor.

Heyecan Verici Fotoğrafçılık için Akıllı Deneyim

Akıllı Tasarım ve Akıllı Deneyimler fikirlerini benimseyen Samsung, tüketicilerin cihazlarından kolayca görüntü yakalayabilme ve anında paylaşabilme istekleri doğrultusunda etkileyici bir dizi fotoğraf makinasını, video kayıt cihazını ve birbiriyle değiştirilebilir lens ailesini tüketicilerin beğenisine sundu.

· NX serisi– Samsung’un başarılı NX ailesi yakın zamanda film için lens gibi beş yeni premium NX i-function lensi de dahil ederek genişledi. 2011’de Makro lens (Macro lens) ve Portre lensi (Portrait lens) her türlü fotoğrafçı için çeşitli yüksek kalite apreler (finish) ve efektlerle hayatı kolaylaştırıyor. Samsung, yakın zamanda, temelini NX10’un başarısı üzerine inşa eden ve Samsung’un fotoğraf makinası endüstrisinin bu hızlı hareket eden ve yenilikçi alanındaki liderliğini güçlendirmeyi hedefleyen yeni NX11’i de lanse etti.

· SH100 – Kablosuz ağ (Wi-Fi) erişimine olanak tanıyan SH100, fotoğrafların sosyal ağ sitelerine anında yüklenmesini ve PC’de otomatik olarak yedeklenmesini sağlıyor. Kullanıcılar aynı zamanda Samsung Android tabanlı telefonları ile fotoğraf makinası için ikinci bir uzaktan kumanda ve ekran oluşturacak şekilde bağlanabiliyorlar.

· ST700 – Çift ekran inovasyonunda, Samsung’un sunduğu en son teknoloji ST700, , 3 inç boyutu ile bugüne kadarki en büyük ön ekrana sahip ve Akıllı Filtre 2.0 (Smart Filter 2.0) ve Sihirli Çerçeve (Magic Frame) gibi özelliklerle bir dizi fotoğraf efektini bulunduruyor.

· Q10 –Q10, yenilikçi Switch Grip sayesinde, LCD ekranı aletin tutulma şekline göre ayarlamayı ve kaydetmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Samsung’un arkadan aydınlatmalı CMOS sensörlü tam HD video kayıt cihazı teknolojisi, ulaşılması kolay muhteşem bir görüntü kalitesi yakalıyor.

Hem Q10 video kayıt cihazı hem de Samsung’un premium fotoğraf makinası serisi, kullanımı kolay Smart Touch UI adlı dokunma bazlı kullanıcı arayüzü sayesinde “Akıllı Deneyimler” sunuyor. Samsung’un dokunmatik telefonlardaki uzmanlığını temel alan bu arayüz, kullanıcılara sürükleme, ‘app-stil’ ikonları seçme ve kontrol etme ile fotoğraflar arasında kolayca geçişi sağlıyor.

Akıllı Mobil Cihazların Ufkunu Genişletmek

Orta Doğu ve Kuzey Afrika Forum katılımcıları, Samsung’un GALAXY aile serisindeki yeni sınıf Android bazlı akıllı telefon ve tabletlerini keşfetme fırsatı buldular. GALAXY, Daha Akıllı Yaşam’a hız, ekran ve içerik açısından örnek teşkil eden güçlü bir seri;

· GALAXY S II – Yıldırım hızında, çift çekirdekli ve Android Gingerbread ile çalışan Samsung GALAXY S II, şu ana kadar yaratılmış en ileri mobil görsel ekran olan Samsung’un kristal berraklığındaki yeni Super AMOLED Plus ekranı ile donandı. Cep telefonunda görüntülemenin standardını belirleyen Super AMOLED Plus, renk gamında, kontrast oranında ve kenar netliğinde en iyi kaliteyi ortaya koyuyor. Dünyanın en ince akıllı telefonu olan GALAXY S II, şirketin en ileri mobil deneyimi yaşatmaya olan bağlılığını temsil ediyor. GALAXY S II, Samsung Hubs ile tüketicilere zengin kitap, dergi, müzik ve ileri mobil oyun katalogları ulaştırıyor. GALAXY S II kurum mobilite çözümleri ile de kurumsal kullanıcıların mobil işgücünü esnek ve bağlı şekilde güçlendirmesine yardımcı oluyor

· GALAXY Tab 10.1 – 1GHz çift çekirdekli AP ile çalışan WXGA TFT LCD ekranlı (1280 x 800) GALAXY Tab 10.1, 8,6 mm imceliğinde ve sadece 595 gram olan GALAXY Tab 10.1 aile ve arkadaşlarla medya içeriği paylaşmak ve bunların keyfini sürmek için mükemmel bir cihaz Tüm bunlara ek olarak GALAXY Tab 10.1,surround sound vericisi, stereo hoparlörleri ve Flash 10.2’yi desteklemesi sayesinde video veya film seyrederken ya da oyun oynarken birinci kalite eğlence deneyimi sağlıyor.

· GALAXY Tab 8.9 – 8,6mm inceliğinde ve sadece 470 gram ağırlığında olan GALAXY Tab 8.9, bugünün profesyoneli için tasarlanmış mükemmelbir cihaz. GALAXY Tab 8.9, seyahatte e-posta yazarken veya kanepede bir e-kitap okurken mobiliteden ödün vermeden son noktada tablet deneyimi sağlıyor.

Ek olarak, her biri spesifik bir kitleyi göz önünde bulundurarak tasarlanmış beş yeni üye, GALAXY akıllı telefon ailesine katılıyor:

· GALAXY Ace – Trendy genç profesyonel için tasarlanmış GALAXY Ace, kompakt ve rahat bir ahize üzerinde yer alan 3.5 inç ekranı ile birinci kalite bir deneyim sunuyor. 800MHz’lik işlemcisi, ses taraması (voice search) ve ThinkFree doküman görüntüleyicisi kaliteli bir performans sağlıyor.

· GALAXY Fit – Bu cihaz bir kariyerin ve meşgul bir sosyal yaşamın tüm zorluklarına göğüs gerebilecek bir cep telefonu isteyen kullanıcı için ustalıkla üretildi. 3.31 inçlik ekranı ile Samsung GALAXY Fit, hem fonksiyonel hem eğlenceli. Hareket halindeyken paylaşım ve internet tarama için optimize edilmiş bir kullanıcı deneyimi de sağlıyor.

· GALAXY Gio – Şık bir cihaz sayesinde bağlantıda kalmak isteyen stil sahibi genç profesyoneller için tasarlanmış GALAXY Gio, zenginleştirilmiş sosyal ağ yetenekleri ile kullanıcıların bağlantıda kalmasını sağlıyor. Telefonun İtalyanca’da “mücevher” anlamına gelen terimi baz alan ismi Gio, 3.2 inçlik ekranla gelen tasarım kusursuzluğunu yansıtıyor.

· GALAXY mini – Bu trendy ve sosyal telefon gençler için tasarlanmış ilk akıllı telefondur. Samsung GALAXY mini, 3.14 inçlik ekranıyla kompakt bir tasarım içinde optimal verimlilik ve performans sağlar ve akıllı telefon çaylakları için mükemmel bir hediye. Aynı zamanda, tamamı 600MHz bir işlemciyle çalışan Google™ ses aksiyonları ve Quick Office doküman görüntüleyicisini sunuyor.

· GALAXY Pro – Karakter sahibi bir akıllı telefon olarak tasarlanmış Samsung GALAXY Pro, Samsung’un Social Hub Premium, dokunmatik ekranı temel alan çift girişli kontrol ve QWERTY klavye ile sunuyor

İnovasyon Güdümlü Ev Aletleri

Dijital aletler dünyasında, Daha Akıllı Yaşam, Samsung’un Akıllı Düşünce felsefesiyle pazarı teknolojide ve enerji verimliliğinde geliştirmeye olan bağlılığından destek alıyor.

· AW3 Serisi – Dört kapılı AW3 Serisi tüketicilere bağımsız bir orta çekmece ve Akıllı Separatör (Smart Divider) sayesinde geniş saklama alanına olanak tanıyarak mükemmel bir çok yönlülük sağlıyor. Buzdolabının bir özelliği de hem buzdolabı hem dondurucu bölümlerinin hassas ısı kontrolünü sağlayan Samsung’un çığır açan Twin Cooling Plus® teknolojisi.

· Eco bubble Serisi – Eco Bubble çamaşır makinası Samsung’un Eco Bubble™ teknolojisi özelliğine sahip. Bu teknoloji tüketici için üç anahtar fayda sağlıyor: üstün yıkama performansı, kumaş bakımı ve enerji tasarrufu. Makina, yıkama döngüsü başlamadan önce deterjan, su ve havayı benzersiz baloncuklar oluşturmak üzere çabucak, eşit olarak ve derinlemesine karıştırıyor. Sonuçta, kumaşlar deterjan kalıntıları veya lekeler olmaksızın tamamen durulanıyor. Ayrıca, anti-vibrasyon ve ses yalıtım teknolojisiyle Samsung, tüketicilerin gece bile sessiz ve huzurlu bir şekilde çamaşır yıkamasını sağlıyor.

· Navibot Silencio – Yenilenmiş Navibot Silencio Samsung’un robotik temizleyiciler segmentindeki başarısının temelini oluşturuyor. Silencio’nun akıllı, kognitif haritalama teknolojisi, zeki navigasyon programının arkasındaki “beyin” olarak hizmet eden iki CPU kontrol çipini, objelerle uzaysal ilişki anlamında nereyi temizlediğini ve şarj üssünü hatırlamak üzere kullanıyor. Navibot Silencio merdivenden düşmek, ciddi çarpışmalar ve kablolara dolanmak gibi potansiyel olarak tehlikeli sorunlardan uzak durmaya yarayan sanal muhafız sensörleri de olmak üzere 39 sensörle donatıldı.

· P-Serisi –P-Serisi (Maldivler) klima cihazı Samsung’un enerji kullanımını yüzde 60’a kadar indirgeyebilen Smart Inverter özelliğini taşıyor. Kapatıldığında, klima cihazı alçak düzeyde enerji kullanıyor ve sonuç olarak Zero Stanby Power’da geleneksel modellere göre yüzde 90 daha fazla tasarruf sağlıyor. P-Serisi aynı zamanda Samsung’un havayı iki şekilde arıtan geliştirilmiş arıtma sistemini de içeriyor. Öncelikle, Tam HD Filtre (Full HD Filter) mikroskobik toz partküllerini yüzde 80’e kadar alarak yükseltilmiş filtrasyon sunuyor. Ek olarak, S-Plazma (S-Plasma) iyon tekonolojisi hava arıtma sürecini negatif iyonları aktive ederek tamamlıyor. Bu sayede, havayoluyla taşınan bakteriler, virüsler ve allerjenler yüzde 99’a kadar yok ediyor ve daha taze ve sağlıklı bir çevre için OH radikali nötralize edebiliyor.

· T-Serisi –T-Serisi klima cihazı, sürekli voly kontrolü, kompresör kontrolü, uzun süreli performans için artırılmış güvenilirlik ve dayanıklılık sağlayan etkili anti-korozyondan oluşan ayrıştırıcı üçlü koruma teknolojisi ile güçlü serinletme sağlıyor

· Scout 2 –Samsung’un Eco Bubble çamaşır makinası, ileri tasarım ve teknolojinin benzersiz bir karışımını sunan stil sahibi bir alet. Yüksek kapasiteli makina, azaltılmış enerji kullanımı, azaltılmış ses ve vibrasyon için tasarlanmış en son motor gelişmeleri ve uzun ömürlülük ve optimal performans için yapısal kalite gibi ileri nitelikler sunuyor

Mobil Bilgisayarda Yeni Bir Boyut

Samsung’un notebook ve yazıcılar dahil olmak üzere bilişim teknolojileri ürünleri, fayda ve sofistike bir yaklaşım arayan tüketiciler için Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesel Forum’unda sergileniyor. Bu ürünlerin başını ise şık tasarımla ileri donanımı birleştiren ultra-premium Notebook 9 Serisi çekiyor.

9 Serisi dünyanın ilk duralimun dış kasalı dizüstü bilgisayarı. Duralimun, normalde uçaklarda kullanılan, güçlü, hafif bir madde. 9 Serisi dizüstü bilgisayara ise aero-dinamik stilini veren, hafifliğini ve güçlü perfomansını sağlayan bir materyal. Performans göz önünde bulundurularak tasarlanmış 9 Serisi, SuperBright Plus ekranı sayesinde %100’e varan oranda daha fazla parlaklık, 400nit parlaklık ve canlı renk reprodüksiyonu (16 milyon renk), nitelikleriyle kullanıcılara kristal berraklığında bir görüntü kalitesi ile unutulmaz multimedya deneyimleri sunuyor. 9 Serisi, Fast Start teknolojisi ve katı hal diski (solid state drive) sayesinde sadece 15 saniye içinde açılabiliyor.

Samsung aynı zamanda Orta Doğu ve Kuzey Afrika iş çevresinde ve toplumunda da son derece faal. 2011’de şirketin bölge çapındaki sosyal sorumluluk programları, Samsung Electronics’in global çapta yürüttüğü Çocuklar İçin Umut (Hope for Children) girişimi şemsiyesi altında devam edecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu