Sancak, Paycore hisselerini Mediterra Capital’e satıyor

Mediterra Capital, PayCore'un çoğunluk hisselerini satın almak için süreci başlattığını duyurdu. Mediterra, Sancak ailesinin MT Group'u elindeki yüzde 54'lük hisseye talip. 

Mediterra Capital, PayCore’un çoğunluk hisselerini satın almak için süreci başlattığını duyurdu. Mediterra, Sancak ailesinin MT Group’u elindeki yüzde 76’lık hisseye talip. 

Türkiye’de Glasshouse Turkiye, Logo Yazılım, Mikro Ödeme ve Mobiliz gibi teknoloji şirketlerinde ortaklığı bulunan Mediterra Capital, PayCore’un çoğunluk hisselerini satın almak üzere süreci başlattığını duyurdu.

2001 yılında Cardtek ismi ile kurulan PayCore, 2016 yılında hisselerininin yüzde 24’ünü Murat Vargı Holding ve Revo Capital’e satılmıştı. 2019 yılı başında Sancak ailesinin MT Group şirketin yüzde 54 hissesini satınalmış, bu satın alma sonrasında şirket ismini PayCore olarak değiştirmişti. MT Group, daha sonra elindeki hisse oranını yüzde 76’ya yükseltti. PayCore, geçtiğimiz yıl MPTS’yi satın almıştı. 

MT Group, Paycore’u satacak

BTDünyası.net olarak edindiğimiz bilgilere göre, gerekli izinler alındığı takdirde Mediterra Capital, MT Group’un elinde olan yüzde 76’lık hisseyi satın alacak. Murat Vargı Holding ve Revo Capital ise mevcut hisselerini korumaya devam edecek.
Mediterra Capital tarafından yapılan açıklamada, işin mali boyutu ve finansal yapısı hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.
MT Group adıyla bilinen MT Holding, 2005 yılında Murat Sancak tarafından kuruldu. Ana faaliyet alanı teknoloji, sağlık ve yeni nesil ödeme sistemleri olan MT Grup özellikle mobil pos cihazı VERA ile gündeme gelmişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu