SanFrancisco yolcuları belirlendi

Samsung Electronics’in sponsorluğunda, Siberlig’in organizasyonuyla yapılan Türkiye finalleri 16 Ağustos’ta Park Orman’da sonuçlandı. World Cyber Games hakkında bilgi veren Samsung IT Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep, yarışmanın bu yıl ilk kez 18 ildeki 27 merkezde yapıldığını belirterek 12 bin kişinin WCG heyecanına ortak olduğunu söyledi. WCG’nin Türkiye elemeleri; İstanbul, Ankara, İzmir, İçel, Adana, Antalya, Bursa, Tekirdağ, Kayseri, Konya, Sivas, Kırklareli, Eskişehir, Balıkesir, Sakarya, Samsun, Yalova ve Kütahya illerinde belirlenen İnternet kafelerde gerçekleştirildi. Türkiye elemelerinde başarılı olan 480 kişi 16-20 Ağustos 2004 tarihleri arasında İstanbul Parkorman’da gerçekleştirilen büyük finalde yarışmaya hak kazandı. Finallerin son günü olan 20 Ağustos’da düzenlenen ödül töreninde, San Francisco’daki dünya finaline gidecek yarışmacılara çeşitli armağanlar verildi.

Samsung’un ana sponsorluğunda düzenlenen World Cyber Games 2004’ün co-sponsorları arasında Intel, Microsoft, Technology Channel, Avaturk, Bawls, Level, Kontörlü Bonus Card ve Keysmart yer aldı. Turnuvanın sponsorlarından Kontorlü Bonus Card, elemelerin son gününde düzenlediği özel “Need for Speed” turnuvasında kart sahiplerini ağırladı.

WCG heyecanına katılanlar dünyanın en popüler bilgisayar oyunları; Starcraft: Brood War, Warcraft 3: The Frozen Throne, Counter Strike: Condition Zero, Unreal Tournament 2004, FIFA 2004 ve Need for Speed: Underground’da yarıştılar.

Dünya finali San Francisco’da
2000 yılından bu yana doğum yeri olan Güney Kore’de yapılan bilgisayar oyunları olimpiyatı World Cyber Games, bu yıl ilk kez Kore dışında bir ülkede düzenlenecek. İstanbul’daki Türkiye finallerinde dereceye girenler WCG 2004 dünya finalinin yapılacağı San Francisco’ya gidecekler. San Francisco’daki finallerde dereceye girenlere dağıtılacak toplam ödül 400.000 USD. World Cyber Games adıyla ilk kez 2001 yılında Samsung’un sponsorluğunda düzenlenen bilgisayar oyunları olimpiyatı, dijital eğlence kültürünü tüm dünyaya yayan en büyük global etkinlik niteliği taşıyor. Her yıl dünyadaki Gamer’ları bir araya getiren WCG’in 2003 yılındaki büyük finaline 55 ülkeden 600 kişi katılmıştı.

WORLD CYBER GAMES 2004 SONUÇLARI

Counter Strike Condition Zero

1. Teamquash Takımı
2. CESK Takımı
3. DD.İst Takımı

FIFA Soccer 2004

1. Emrah Arslan (Emrah)
2. Utku Çelik (Ciberarmy)
3. Fatih Ensari (Neo)

StarCraft Brood War

1. Onat Gegeoğlu (Sugosu)
2. Sefa Pepe (Duke)
3. Cem Şengel (Storm)

Unreal Tournament 2004

1. Emre Birinci (Blazer)
2. Hakan Öztürk (Chaos)
3. Erkan Naçar (Nightwolf)

WarCraft 3 The Frozen Throne

1. Kerem Pulat (Venom)
2. Abdülkerim Özgen (Hero)
3. Tuna Ilgaz (Memphis)

Need for Speed Underground

1. Ercan Orhan (Mc_Ryan)
2. Gürol Gürsoy (Turkiss)
3. Özgür Kuzucu (Cutevery)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.