SAP eğitime üniversiteden başladı

Gençleri iş hayatına daha iyi hazırlayabilmek için, Ege Üniversitesi’nde Yaşar Holding’in sponsorluğunda SAP Laboratuvarı açıldı. Böylece eğitim ve öğretim müfredatına SAP yazılım çözümlerini de dahil eden üniversiteler arasına Ege Üniversitesi de katıldı.Yaşar Holding’in katkıları ile Ege Üniversitesi’nde kurulan SAP laboratuvarında, farklı sektör ve konulara yönelik SAP yazılım çözümleri, 30 bilgisayar üzerinden uzman eğitmenler eşliğinde öğrencilere öğretiliyor.

Firmalar artık yeni işe alacakları eğitimli gençlerde, SAP gibi dünyanın en yaygın yazılım çözümlerini biliyor olma özelliğini arıyor. Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri de öğrencilerini iş dünyasına daha iyi hazırlayabilmek için SAP ile işbirliğine gidiyor. Üniversitelerdeki SAP eğitimleri ile gençlerin, iş hayatına atılmadan önce işletmelerde yaygın olarak kullanılan SAP yazılım çözümleri ile tanıştırılması hedefleniyor. Öğrenciler, iş hayatının her aşamasında karşılaşacakları değişik durumlarla ilgili bilgi sahibi olurken, SAP’nin yazılım çözümlerini laboratuvar ortamında öğrenme ve uygulama ayrıcalığı kazanıyor.

SAP, aralarında Boğaziçi, Bilgi, İstanbul, Marmara ve Sakarya üniversitelerinin de yer aldığı eğitim kurumlarına, SAP yazılımlarının lisans ve kullanım hakkını vererek, öğrencilerin iş hayatına atılmadan önce SAP yazılımlarını öğrenmelerini sağlıyor. SAP ayrıca bu amaçla üniversitelere eğitim ve danışmanlık hizmetleri de veriyor.

Pınar ve Dyo gibi sektörlerinin öncü markalarını bünyesinde bulunduran Yaşar Holding, 1997 yılından bu yana iş süreçlerinde SAP yazılımlarını kullanıyor. SAP yazılım çözümleri, sadece büyük şirketlerin değil vizyon sahibi ve büyük düşünen her ölçekteki işletmelerin tercih ettiği bir yazılım. Endüstrinin nabzını tutan 33 yıllık bilgi birikimiyle SAP, mevcut kaynakları en etkili biçimde kullanmayı düşünen, yeni pazarlara açılarak büyümeyi hedefleyen farklı ölçekteki her işletmeye özel çözümler sunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.