Ana sayfa BT Gündem SAP gayrimenkul piyasasına da girdi

SAP gayrimenkul piyasasına da girdi

131
0

Zorlu Gayrimenkul, dünyanın lider işletme kaynakları çözüm paketlerinden biri olan SAP R/3’ü gayrimenkul sektörüne uyarlayarak bir ilke imza attı. SAP R/3, inşaat üretiminden satış sonrası servis hizmetlerine kadar tüm süreçlerde entegre, hızlı, kolay ve yenilikçi çözümler sunuyor.Dünyanın en iyi kaynak planlama programlarından biri olan SAP (Systems, Applications and Products in Data Processing) gayrimenkul sektöründe ilk defa Zorlu Gayrimenkul tarafından hayata geçirildi. İnşaat alanında yapım aşamasından satış sonrası servis hizmetlerine kadar her süreci kaydeden sistemle birlikte hata oranı en aza inerken, zaman ve paradan tasarruf sağlanıyor, müşteri ve firma arasında hızlı ve interaktif bir dönem başlıyor.
SAP kullanımının iş süreçlerinin doğal bir uzantısı olarak geliştiğini kaydeden Zorlu Gayrimenkul’ün Proje Geliştirme, Pazarlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aybars Kızılsencer, SAP R/3 projesinden beklentilerinin çok yüksek olduğunu, sektörde böyle bir uygulamayı başlattıkları için gurur duyduklarını ifade etti. Sistemin uygulanmaya başlamasından bu yana kısa sürede çok iyi sonuçlar aldıklarını kaydeden Aybars Kızılsencer, işin müşteri kısmındaki geri bildirimlerini de satış aşamasında müşteriyle temas haline geçtikten sonra net bir şekilde almaya başlayacaklarını söyledi.
SAP R/3’ü kurguladıktan sonra CRM modülünü web tabanlı olarak sisteme entegre eden Zorlu Gayrimenkul, herhangi bir lokasyona bağlı kalmadan anında işlem yapabilme ve yapılan işlemleri anında takip edebilme fırsatını da yakalamış oldu. Sistem sayesinde şirket, müşterinin telefon ettiği andan randevu sistemine, müşterinin gelip projeyi incelemesinden alacağı dairenin özelliklerinin öğrenilmesi ve ödeme koşullarına kadar her şeyi kayıt altında tutup anlık raporlar alabilecek. Böylelikle Zorlu Gayrimenkul satış ekibi dünyanın herhangi bir yerinde istediği zaman müşterinin ayağına kadar giderek alacağı daireyi gösterebilecek, seçilen dairenin tüm işlemlerini sistem üzerinden gerçekleştirebilecek.
Proje, Zorlu Grubu Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü’nün yönetiminde ve Zorlu Gayrimenkul Grubu çalışanlarının bilgi ve tecrübe aktarımı ile gerçekleştirildi.