SAP satınalmalarla portföyünü genişletiyor

SAP, inovasyon stratejilerinin temelini oluşturan mobil çözümler ve veritabanına yönelik vizyonunu geçen hafta San Francisco’da düzenlediği bir basın toplantısıyla duyurdu. Bu alanlardaki önemli şirket satın alımları, anlaşmalar, ürün güncellemeleri ve projelerin açıklandığı toplantıda ilk olarak kurumsal mobil uygulama ve teknolojileri alanında lider olan Syclo’nun SAP tarafından satın alacağı duyuruldu. Satın alma sayesinde Syclo’nun enerji, yaşam bilimleri ve imalat sektörlerinde mobil çözümler geliştirmesi ve satışı konusunda sahip olduğu uzmanlık SAP’nin mobil çözümlerini daha da güçlendirmiş olacak. Bunun yanı sıra satın alma, yeni mobil varlık yönetimi ve saha servis çözümlerinin Sybase® Unwired platformu üzerine adaptasyonunu ve kurulumunu hızlandırmış olacak.  

SAP, kurumsal mobil uygulama geliştiricilerini özgürleştiriyor
Basın toplantısında Adobe, Appcelerator ve Sencha ile işbirliğine gittiğini de duyuran SAP, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca mobil uygulama geliştiricisinin SAP® Mobile platformu üzerinde hızla yenilikçi uygulamalar gerçekleştirmesini sağlayacağını açıkladı. SAP, bu işbirliğiyle milyonlarca geliştiricinin, native’den hibrid’e çeşitli web taşıyıcılarından mobil web seçeneklerine, farklı istemci mimarisi seçimlerine dayanan mobil uygulamalar oluşturmalarını mümkün kılacak.

SAP’nin Global Çözümlerden Sorumlu Başkanı Sanjay Poonen, “Kurumsal mobilite pazarında bir lider olarak SAP, müşterilerine ve iş ortaklarına hizmet etmek ve bu pazarın vizyonunu geliştirmek amacıyla sürekli olarak yenilikçi yollar arıyor. Adobe, Appcelerator ve Sencha gibi önde gelen mobil uygulama geliştirme tedarikçileri ile güçlerimizi birleştirerek, sayıları milyonları bulan mobil geliştiriciler topluluğunun platformumuz üzerinde inovasyon sağlamalarını kolaylaştırıyor, müşterilerimize her zaman doğru mobil uygulamalayı kurmaları için esneklik sağlayoruz. SAP’nin yenilikçi üçüncü parti geliştirme ortamlarını ve araçlarını destekleyici açık bir platform mimarisi vaadini gerçekleştiren tek mobil platform sağlayıcısı olduğuna inanıyoruz. ŞSAP, müşteriler, iş ortakları ve tüm ekosistem, artık seçtikleri aracı kullanarak hızla yüksek kaliteli uygulama geliştirmek için büyük bir fırsata sahipler” dedi.

Yeni Şirketler için 155 Milyon Dolarlık Risk Fonu, 337 Milyon Dolarlık Veritabanını Benimseme Programı
SAP’nin yeni teşvik programı ve risk fonlaması duyuruları ise, toplantının en dikkat çekici açıklamaları arasında yer aldı. Yeni şirketler arasında inovasyonu desteklemek isteyen SAP, SAP Ventures tarafından yönetilen 155 milyon dolarlık yeni bir fon yarattığını duyurdu. “SAP HANA Real-Time Fund” adındaki fon, SAP HANA ile gerçek zamanlı uygulama geliştirmeye odaklanan girişimci ve yatırımcı ekosistemini büyütmek ve desteklemek için kullanılacak.
Müşteri kazanmaya dayanan yatırımlara öncelik veren SAP, müşterilerin SAP HANA ve SAP Gerçek Zamanlı Veri Platformunu benimsemelerine yönelik olarak 337 milyon dolarlık “SAP HANA Adoption Program”i başlattı. Eski veritabanından geçiş yapan herhangi bir müşteri için SAP, SAP HANA’yı benimsemeleri ve kurmaları için SAP® Danışmanlık Servisi’ne yatırım yapacak. SAP ayrıca, SAP HANA müşterilerinde kurulum tamamlandıktan sonra memnun kalmazlarsa, 18 aylık bir süre içinde SAP HANA lisanslarını daha önce lisansını aldıkları herhangi bir SAP ürününe aktarmaları için bir değişim programı uygulanacağını da belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu