SAP Türkiye’de yüzde 30 büyüdü

SAP, saygın analistler tarafından yakın gelecekte dünya ekonomisine damga vuracağı söylenen Türkiye’deki hedeflerini büyüttü. Hali hazırda kurumsal uygulama yazılımları pazarının %50’sine yakın bir bölümüne hakim olan SAP, 2014 yılına dek pazarın büyüme hızının üzerinde büyümeyi sürdürmeyi hedeflediğini duyurdu. Kurumsal uygulama yazılımları alanında 25 farklı sektörde dünya lideri olan SAP’nin Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker, SAP Türkiye’nin 2010 yılında gelirlerini ciddi bir oranda artırarak 46 milyon euro’ya çıkarmış olmasının, izledikleri stratejinin doğruluğunu gösterdiğini söyledi. Cem Yeker, “Büyüyen bir ekonomiye sahip olan Türkiye, dünya çapında 120 ülkede faaliyet gösteren SAP’nin son dönemde en fazla önem verdiği pazarlardan biri. SAP bugün finansal hizmetlerden perakendeye, kamu sektöründen enerji sektörüne, Forbes 2000 listesindeki 25 farklı sektörde dünya çapında lider konumda bulunuyor. Ekonomideki büyümeye bağlı olarak sektörlerde yaşanacak büyüme, SAP olarak hedeflerimize kısa sürede ulaşacağımızı müjdeliyor” dedi. Bugün Türkiye’de her evde SAP çözümleri kullanılarak üretilmiş en az 10 ürün bulunduğunu belirten Cem Yeker, hedeflerini gerçekleştirdiklerinde bu sayının katlanarak artacağını da sözlerine ekledi.

SAP Türkiye 2010 Yılında %30 Büyüdü, SAP Tarihinin En Yüksek Yazılım Gelirlerine 2010’da İmza Attı

SAP dünyada, hızlı büyüyen pazarların sağladığı ivme ile tarihindeki en yüksek yazılım gelirlerine, 2010’un 4’üncü çeyreğinde sahip olmuştu. Satışlarında %30’luk artış yakalayan Türkiye, işte bu hızlı büyüyen pazarların başında geliyor. Bu başarıyı önümüzdeki finansal dönemlerde de sürdürmek isteyen SAP, Türkiye pazarını bu nedenle yakından takip ediyor. SAP Türkiye ofisi de pazar hedeflerine paralel olarak büyüyor. SAP Türkiye 2011’de çalışan sayısını %90 oranında artırarak 125’e çıkarttı.

SAP’nin dünya çapında kurumsal uygulama pazarında %23,1, KOBİ pazarında %18,1 ve iş analizi pazarında %22,4 oranlarıyla lider olduğuna dikkat çeken SAP Hızlı Büyüyen Pazarlar Direktörü Safa Haktanır, mobilite çözümlerinde de liderliklerini kanıtladıklarını ve 20.000’in üzerinde kurumsal mobilite müşterileri olduğunu vurguladı. Safa Haktanır, “Dünya çapında Forbes 100 ve Forbes 2000 listesindeki kurumlar tarafından tercih edilmemizde elbette SAP çözümlerinin hızlı, yenilikçi ve esnek özelliklere sahip olması yatıyor. Dahası müşterilerimize en kapsamlı hizmeti vermek amacıyla bugüne dek çok sayıda şirket satın alması gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Sybase ve Business Objects gibi büyük ses getiren satın almalarımız sayesinde hareket kabiliyetimiz daha da artmış bulunuyor. Şimdi liderliğini kanıtlamış çözümlerimizle Türkiye ve çevre ülkelerdeki pazarlarda gözümüz daha büyük pazar paylarında. SAP’nin kısa zamanda Türkiye’de de tüm sektörlerde liderliğe imza atacağına hiç kuşkum yok” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu