SAP üniversitelere teknolojinin kapılarını aralıyor

SAP, global çapta yürüttüğü “Üniversite İş Birliği Programı” (SAP University Alliances Program) kapsamında, Türk üniversitelerinin öğretim üyelerini 5 günlük bir eğitim kampında ağırladı. 30 Mayıs-3 Haziran arası Ankara’daODTܒde ve 6-10 Haziran arası İstanbul’da Doğuş Üniversitesi’nde düzenlenen SAP Giriş Eğitimi kapsamında yaklaşık 50 Türk akademisyen, SAP sistemlerinde navigasyon, vaka analizleri ve modüller üzerinde çalışama imkanı buldu. SAP Üniversite İş Birliği Programı, Türk üniversitelerinin dünya standartlarında teknoloji eğitimleri verebilmesinde büyük önem taşıyor.
Türk akademisyenleri, dünyadaki
diğer akademisyenlerle deneyimlerini paylaşabilecek

SAP Üniversite İş Birliği Programı’na üye üniversiteler, derslerinde en güncel SAP sistemlerini kullanarak öğrencilerine interaktif bir eğitim ortamı sağlarken, öğretim üyelerine de dünyadaki diğer öğretim üyeleri ile iletişime geçebilme ve deneyimlerini paylaşabilme ortamı sağlıyor. Dahası üniversiteler, program kapsamında öğrencilerine danışmanlık sertifikası eğitimi de verebildiğinden, öğrenciler
dünyada 25’ten farklı sektörde, Fortune 100 ve Forbes 2000 listelerinde yer alan dünyanın lider firmaları tarafından kullanılan SAP programlarını öğrenerek,diğer mezunlara göre de bir adım önde oluyorlar.

Dünya çapında 1.000’i aşkın üniversitenin yararlandığı SAP Üniversite İş Birliği Programı, Türkiye’de Ağustos 2010’da başladı. SAP Türkiye, program kapsamında şu ana dek ODTÜ, Bahçeşehir Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi ile
anlaştı. Program çerçevesinde üniversiteler, SAP lisanslarını ücretsiz olarak öğrencilerinin eğitim ve araştırma faaliyetlerinde kullanabiliyor.
Sunucunun Almanya’da yer aldığı bu modelde, üniversitedeki kullanıcılar web kullanıcı olarak sisteme bağlanıyorlar. Bu sayede üniversite, sunucunun bakımı ya da meydana gelebilecek herhangi bir problemle uğraşmak zorunda kalmıyor. Herhangi bir konuyu danışmak ya da bilgi almak içinse “Üniversite Yetkinlik Merkezi” ile iletişime geçebiliyorlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.