SAS Türkiye müdürü 30 ülkeye genel müdür oldu

İş analitiği ve zekası alanında öncü çözümler sunan SAS, 2009 yılı Kasım ayında SAS Türkiye’de Genel Müdür olarak göreve başlayan Gökhan Nalbantoğlu’nu, SAS Türkiye, Kuzey Afrika ve Orta Asya ülkelerini kapsayan 30 ülkeden sorumlu Genel Müdür olarak atadı.

Çalışma hayatına 1992 yılında Siemens Nixdorf’ta başlayan Nalbantoğlu, 1996 yılında HP’ye katıldı. Nalbantoğlu 14 yıllık süreç içerisinde Türkiye, EMEA ve MEA bölgelerinde satış, pazarlama ve ürün yönetimi alanlarında yönetici ve üst düzey yönetici görevlerinde bulundu. HP’deki görevinin önemli bir kısmını Almanya’daki EMEA merkezinde yürüten Gökhan Nalbantoğlu 2003 yılında Fransa’daki INSEAD Üniversitesi’nde üst düzey yönetici programını tamamladı. Gökhan Nalbantoğlu Boğaziçi Üniversitesi’nden Elektrik Elektronik Mühendisliği lisans ve Endüstri Mühendisliği yüksek lisans derecelerine sahiptir.

SAS Türkiye’den iddialı çıkış…

Son bir yılda 30 yeni müşteri kazanarak, 40 yeni projeye imza atan SAS Türkiye, cirosunu da iki kat artırarak Avrupa’nın en hızlı büyüyen ülkesi oldu. 1,5 yılda çalışan sayısını ise yüzde 154 artıran SAS Türkiye, “bilmenin gücü” ile tüm dikkatleri üzerine topluyor.

SAS’ın son yıllarda Türkiye’de gösterdiği hızlı büyüme ile dikkatleri üzerine çektiğini vurgulayan Gökhan Nalbantoğlu, ”Türkiye, SAS’ın bölgedeki itici gücü olarak sürdürülebilir başarıda önemli bir noktada. Türkiye ayağında hızlı gelişim gösteren iş zekası pazarı, istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Bankacılık, sigortacılık ve telekomünikasyon sektörleri bu pazarda oldukça hareketli ilerliyor. Bu sektörlerin dışında perakende ve enerji alanlarında da hareketlilik söz konusu. Bu gelişim, SAS Türkiye’nin sunduğu çözümlere de talebi artıracak. Bölgesel olarak her pazarı sahip olduğu farklı dinamiklere göre değerlendirmek istiyoruz. Buna karşılık tüm pazarlarda paralel olarak büyümeyi hedefliyoruz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu