Saturn’ün 4’üncü mağazası Trump Towers’ta

Forum İstanbul Bayrampaşa‘da 2009 yılında Türkiye’ye “merhaba” diyen Saturn, hızlı büyümesini 2011 yılında kanıtladı. 2011’de açılan Saturn Taksim ve Saturn Marmara Forum Bakırköy’ün ardından, bu kez İstanbul’un gözde ilçelerinden Şişli’de de, teknoloji Saturn ile anılacak. Saturn, Türkiye’deki 4’üncü mağazasını, Avrupa’nın ilk Trump Towers’ında 20 Aralık Salı günü saat 06.00’da İstanbul Şişli’de açtı.

 

Trump Towers’ta 4000 metrekare alana yayılan mağazasıyla Saturn Şişli Trump Towers, 50 bini aşkın ürünü teknoloji severlere sunacak.

 

Saturn Şişli Trump Towers mağazasında, cep telefonu, dizüstü bilgisayar, küçük ev aletleri ve LED TV en çok ilgi gören ürün grupları oldu. Saturn, 2011 yılını 27 Aralık’ta İzmir’de açacağı yeni mağazası ile Türkiye’de 5 mağaza ile kapatacak.

Açılışta konuşan Media-Saturn Türkiye CEO’su Nuri Topatan, İstanbul’un en gözde, Avrupa‘nın ilk Trump Towers’ında Saturn açarak Türkiye‘deki hızlı ve güçlü büyüme stratejilerinin en güzel örneğini sergilediklerini söyledi.

Bu yıl Saturn’un 50. yılını kutladığını belirten Topatan, İstanbul’daki dördüncü mağazasının ardından 27 Aralık’ta İstanbul dışındaki ilk mağazanın İzmir’de olacağını açıkladı. Topatan,  Saturn’un 1961’den bu yana Dünya çapında kayıt teknolojilerinin kullanımı ve diğer şehirlere yayılma stratejisiyle yarattığı, müşterilere uzman desteği ve uygun fiyat seçenekleri ile bir başarı hikâyesine dönüşen büyümesinin Türkiye’de de sürdüğünü belirtti. Topatan, Mart 2011’de İstanbul Demirören İstiklal Alışveriş Merkezi’nde 9000 metrekare ile Türkiye’nin en büyük teknoloji mağazası olan Saturn Taksim’i açtıklarını, Trump Towers Şişli ve İzmir Gaziemir Optimum’daki yeni Saturn mağazaları ile birlikte bir yılda Türkiye’deki Saturn sayısını birden beşe çıkardıklarını ifade etti.

 Saturn’un büyük hedefler ile mağaza açarak büyümesini yerel ve uluslararası olmak üzere devam ettirdiğini belirten Topatan, şöyle konuştu: “Saturn, Almanya’daki mağazaların yanı sıra, Avusturya, Rusya, İspanya, İtalya, İsviçre, Macaristan, Polonya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’da da hizmet veriyor. Türkiye’de 2012’de de yeni Saturn’lar açacağız. Saturn 2004’den beri mağazalarının bulunduğu ülke sayısını 6’dan 12’ye çıkarmıştır. Bu süreç boyunca yaklaşık 100 adet yeni mağaza açıldı. Saturn, Avrupa’da 230’dan fazla mağaza açmış oldu. Türkiye’de büyümek üzere belirlenen üç stratejik ülkeden biri olarak Saturn için önemli bir ülke.”

“Dört yeni marka geliyor”

Yine bir yeniliğe imza atıp, başka hiçbir yerde olmayacak 3 yeni markanın 2012’den itibaren, 1 yeni markanın ise 2013 yılından itibaren Saturn mağazalarında satışa sunulacağı haberini paylaşan Nuri Topatan şöyle konuştu:

 “Mevcut tedarikçilerimize ek olarak, kendi ürünlerimizle de müşterilerimiz ile buluşacağız. En geniş ürün grubumuzu Ok markalı ürünlerimiz oluşturacak. Bu ürünlerdeki sloganımız “basic” olacak. Koenic markası ile ise yüksek kalite, modern dizayn ve üstün performansa sahip ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturacağız. Küçük ve büyük ev aletleri grubundaki ürünlerin yer aldığı Ok ve Koenic markalı ürünlerimiz 2012 Ocak sonu itibarıyla Saturn’lerde raflardaki yerini alacak. Son teknoloji takip edilerek ve şık tasarımlarla üretilen görüntü ve ses sistemleri grubundaki ürünlerimizin yer aldığı Peaq markamızı müşterilerimize 2012 yılının 4. çeyreğinde sunacağız. Yeni aksesuar ürün grubumuz Isy markamızı da 2013’de tüketiciye ulaştıracağız.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu