Şehir hastanelerinin bilişim altyapısı Turkcell’e emanet

Turkcell, kamu-özel sektör işbirliği ile hayata geçirilecek olan kamu hastanelerinin uçtan uca bilgi işlem altyapısının kurulması ve işletilmesi için Rönesans İnşaat ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Toplam 500 milyon TL tutarındaki protokol çerçevesinde, Turkcell Türkiye’de hayata geçirilecek olan şehir hastanelerinin tüm bilgi işlem altyapısını kurup işletecek.
Turkcell tarafından Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na bildirilen açıklama şöyle

Turkcell Grup şirketlerinden Turkcell Satış ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş., Turkcell’in entegre iletişim ve teknoloji hizmetleri sunma stratejisi çerçevesinde, kurumsal pazardaki gücü ile sağlık yatırım projelerinde Türkiye’de lider konumda olan Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş. bünyesindeki Rönesans İşletme Hizmetleri Danışmanlığı A.Ş. ile toplam proje bedeli yaklaşık 500 milyon TL olan bir protokol imzalamıştır.

Bu protokol ile Turkcell, Sağlık Bakanlığı’nın Kamu Özel İşbirliği Modelinde hayata geçirilecek olan Şehir Hastaneleri Projeleri kapsamında 5 yıl süreyle Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri altyapı ve işletmesinin uçtan uça sunulmasını sağlayacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu