Şehir Üniversitesi’nde bilgi paylaşımı SAP ile yapılacak

 Medyasoft, SAP alanında geliştirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. Eğitim ve araştırmada endüstri standardı haline gelen SAP Yüksek Öğretim Çözümü’nü ERP ile entegre eden Medyasoft, Türkiye’de bir ilk olan bu çözümü İstanbul Şehir Üniversitesi’nde hayata geçirdi. Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan ve ilk öğrencilerini 2010-2011 akademik yılında alan İstanbul Şehir Üniversitesi, Medyasoft SAP Yüksek Öğretim Çözümü’nün sağladığı entegre teknoloji sayesinde bilgi paylaşımı, süreçlerde otomasyon ve kurumsal iletişimdeki farklı iş süreçlerini tek bir süreç içinde konsolide edebiliyor.

Eğitim kurumlarının yönetiminde güçlü ve yenilikçi bir bakış açısı getiren bu çözüm sayesinde üniversiteler şeffaf bilgi yönetimine kavuşarak, daha sağlıklı büyüyecek. Akademik deneyim kalitesini artıran Medyasoft SAP Yüksek Öğretim Çözümü, kadroların yönetim için harcaması gereken çabayı azaltarak, verilerin tek bir erişim noktasında toplanmasını sağlıyor. Süreçlerin standardizasyonunu ve esneklik gerektiren yasal düzenlemelere uyumu kolaylaştıran yenilikçi sistem sayesinde üniversiteler; personel yönetimi, öğrenci işleri yönetimi, mali işler, tedarikçilerle ve diğer kurumlarla olan iletişim gibi birçok iş sürecini entegre şekilde yürütebiliyor.

“EĞİTİM KURUMLARININ İHTİYAÇLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ”
SAP Yüksek Öğretim Çözümü’nün içerdiği entegre teknolojiler ile üniversitelerde sadece iş süreçlerini hızlandırmakla kalmayıp, eğitimde rekabet gücünü de artıracağını belirten Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer, “SAP alanındaki bilgi ve birikimimizle geliştirdiğimiz çözümlerle kurumların doğru teknolojiyi doğru yatırımlarla hayata geçirmelerini sağlıyoruz. SAP alanındaki açılımımıza eğitimi de ekleyerek üniversitelerin yönetimine, önemli bir katkı yaptığımıza inanıyorum. Üniversitelerin mevcut Bilgi Teknolojileri altyapısında önemli sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını biliyoruz. Mevcut sorunlara etkin çözümler geliştirip, olası ihtiyaçları da ekleyerek ‘SAP Yüksek Öğrenim Çözümü’ne ERP’yi entegre edip Türkiye’de ilk kez İstanbul Şehir Üniversitesi’nde hayata geçirdik. Bilgi paylaşımını kağıt üzerinden sayısal ortama geçiren, web tabanlı arayüzüyle kullanımı ciddi oranda kolaylaştıran sistem, organizasyonel basamaklar arasındaki raporlamada yaşanan ağır işleyişi de tamamen ortadan kaldırıyor” dedi.

“ÜNİVERSİTEMİZİ BİLGİ TEKNOLOJİLERİNDE ÜST SEVİYEYE TAŞIDIK”
Hayata geçen projeyle ilgili olarak İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ise “Medyasoft ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ‘SAP Yüksek Öğretim Çözümü’, bilgi paylaşımını kolaylaştırırken, kurum içi iletişimi de hızlandırdı. Bu sistem hem akademik hem de idari birimlerimizde eşgüdümlü çalışmayı sağladı. Öğrenci bilgilerine artık tek tıkla ulaşmak mümkün. Mali işlerden öğrenci işlerine kadar normal şartlarda birbirleriyle azami iletişim kuran birimler birbirlerinin bilgilerine kolayca ulaşabiliyor. Öğrenci bilgilerinden kurumsal iletişim adreslerine ve faturalara kadar pek çok bilgi ve belgeyi aynı havuzdan yönetebiliyoruz. Bu bilgi teknolojilerinde bir devrim niteliğinde. Medyasoft SAP Yüksek Öğretim Çözümünün getirdiği esnek yapı ile üniversitemizi bilgi teknolojilerinde çok üst bir seviyeye taşıdık” açıklamasını yaptı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu