Şehirlerarası otobüste Internet keyfi

Türkiye’nin iki güzide seyahat şirketi Varan ve Ulusoy İstanbul’dan Ankara ve İzmir’e düzenlenen seferlerinde yol boyunca kablosuz Internet erişimi vermeye başladılar. Yolcular herhangi bir ücret ödemeksizin seyahat boyunca dizüstü bilgisayarlarıyla internetten yararlanabiliyor.Varan ve Ulusoy firmalarının bu güzergahta servis yapan otobüslerinde kurulan ve GPRS erişimini destekleyen sistemle artık yolcular taşınabilir bilgisayarları ile kablosuz yerel ağ (w-lan) üzerinden internete bağlanabiliyor.

Turkcell’in GPRS erişim hizmeti sayesinde kesintisiz Internet bağlantısı sağlayan sistem yolculuk güvenliği bakımından hiçbir risk taşımıyor. Sistemden yararlanmak için abonelik koşulu gerekmediği gibi kullanıcı tarafından şimdilik herhangi bir ücret de ödenmiyor.

Sistem, otobüsün içindeki kablosuz modemin Turkcell’in GPRS şebekesinden aldığı sinyalleri otobüsün içine Wi-Fi sinyali olarak dağıtması şeklinde çalışıyor. Bu sayede yolcular yol boyunca Wi-Fi destekli dizüstü veya el bilgisayarlarıyla rahatça internete bağlanabiliyor ve online yolculuk keyfini kesintisiz olarak yaşayabiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.